Demokrat olmadan sosyal demokrat olmaya kalkmak

Adında ‘sosyal demokrat’ ibaresi yer alan bir kuruluş, bu sene ‘insan hakları ve barış’ ödülünü terör örgütünün sözcüsü konumunda olan, Türkiye’nin doğrudan ‘barış sürecini’ sabote eden eylemlerden tutuklu birine vermeyi uygun görmüş.

Ne o kuruluşun, ne verilen ödülün, ne de verilen kimsenin bir kıymeti olmadığını söylemeye dahi gerek yoktur; burada üzerinde durmak istediğimiz husus bu ülkede ‘sosyal demokrat’ ifadesinin bu kadar ucuz bir şekilde kullanılması, faşizan tek parti geleneğin sözcülerinin hiçbir öz eleştiri yapmadan, yüzleri kızarmadan kendilerini sosyal demokrat ilan etmeleridir. 

Demokrat olmadan, sosyal demokrat sıfatına bürünenlerin ‘insan hakları ödülünü’ siyaseti terörün haklılaştırma söylemine indirgeyen, cinayet örgütünün sözcülüğünü yapmaktan öteye bir özelliği olmayan birine vermeleri gayet anlaşılır bir durumdur. 

YAŞAMA HAKKI

Herhangi bir Batı ülkesinde, bırakınız silahlı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devleti yeniden düşünmek 09 Nisan 2020 | 2.199 Okunma Ekonominin cevabı! 06 Nisan 2020 | 2.321 Okunma Sosyal devlet neymiş! 02 Nisan 2020 | 2.283 Okunma Mücadele 30 Mart 2020 | 2.190 Okunma Sağlık çalışanları 26 Mart 2020 | 2.391 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar