ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Çağa söyleyecek sözü olmak

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önce G 20 Zirvesi’ne arkasından Arjantin, Paraguay ve Venezuela’ya yaptığı ziyaretler Türkiye’nin yükselen yıldızının dünya siyasetine yansımaları gibi etki yaptı .

Vedat Bilgin
Vedat Bilgin Akşam Gazetesi
06 Aralık 2018 | 3.5 K

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önce G 20 Zirvesi’ne arkasından Arjantin, Paraguay ve Venezuela’ya yaptığı ziyaretler Türkiye’nin yükselen yıldızının dünya siyasetine yansımaları gibi etki yaptı. 

Türkiye’nin, yaklaşık yüz yıl içine kapanarak, dünyayla ilgili meselelerde sesini çıkarmadan, söz söylemekten uzak bir konumda kaldıktan sonra bugünlere gelmesi kolay olmamıştır. Bu ülke, Birinci Savaş’tan sonra bugün üzerinde yaşadığımız vatan topraklarında bağımsız bir devlet olmak için büyük bir çaba gösterip, emek vererek Milli Mücadele’yle bunu başardı fakat daha fazlasını yapacak durumda değildi. 

ESKİ DÜNYA 

Bunun içindir ki zaman zaman yükselen ve sonra unutulmasa da sakinleşen ‘Lozan Zafer mi Hezimet mi’ tartışmaları yapılır. Aslında Lozan ne biridir ne diğeri, bir İmparatorluğun yıkılışının paylaşılmasının kabulü ve buna karşılık bağımsız bir devlet olarak yaşama hakkının paylaşımcılar tarafından onaylanmasıdır. Lozan’la Türkiye Batı sistemi

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER