ÇOK OKUNAN YAZARLAR

ABD’nin FETÖ şefini verme tarihi belli mi?

Siz bakmayın ABD sanki FETÖ dosyalarında eksiklik varmış da onun için o alçağı Türkiye’ye iade etmiyormuş diye tartışanlara… ABD’nin dünya çapında yürüttüğü operasyonlar öncesinde çeşitli servisler vasıtasıyla hangi ülke hedefteyse orada nasıl çalıştığını, yerli unsurlardan devşirerek hangi kontrol noktalarını oluşturduktan sonra harekete geçtiğini gösteren birçok örnek vardır .

Vedat Bilgin
Vedat Bilgin Akşam Gazetesi
20 Haziran 2018 | 766

Siz bakmayın ABD sanki FETÖ dosyalarında eksiklik varmış da onun için o alçağı Türkiye’ye iade etmiyormuş diye tartışanlara… ABD’nin dünya çapında yürüttüğü operasyonlar öncesinde çeşitli servisler vasıtasıyla hangi ülke hedefteyse orada nasıl çalıştığını, yerli unsurlardan devşirerek hangi kontrol noktalarını oluşturduktan sonra harekete geçtiğini gösteren birçok örnek vardır. 

Türkiye’nin NATO’ya girmesinden sonra öncelikle istihbarat ve askeri ilişkiler üzerinden yürütülen devşirme işlemine maruz kaldığını gösteren olayları hatırlamak gerekir. ’12 Mart’ta CIA parmağı’ bulduğunu iddia edenler;  27 Mayıs’ta olduğu gibi 9 Mart ve 12 Mart’ta da bütün darbelerin, bırakınız parmağı, doğrudan CIA eliyle tertip edildiğini anlamayacak kadar kör müdürler? Bu sebeple mi, Türkiye’nin demokratikleşmesine karşı her operasyonda görev almak üzere koşturmaktan geri kalmamaktadırlar! Açıktır, sistem Türkiye’nin demokratikleşmesini Batı vesayetinden çıkmak, kendi denetiminden uzaklaşmak o

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER