ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Yoksa Kemalist mi oldunuz?

AK Parti yoksa Kemalist mi oluyor? Önümüzdeki seçimi kazanmak için AK Parti’nin Kemalizm’e açılım yaptığına yönelik cahilce iddiaların ardı arkası kesilmiyor .

Vedat Bilgin
Vedat Bilgin Akşam Gazetesi
15 Kasım 2017 | 290

AK Parti yoksa Kemalist mi oluyor? Önümüzdeki seçimi kazanmak için AK Parti’nin Kemalizm’e açılım yaptığına yönelik cahilce iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Televizyonlardaki tartışmalarda, köşe yazılarında bu tür söylemlerin biteviye devam etmesini nasıl anlamak gerekir? Gerçekten seçimleri kazanmak için Atatürkçü olmaya ya da görünmeye ihtiyaç vardı da bu yeni mi keşfedildi! 

“Bu ülkenin siyaset sahnesinde kendilerine Atatürkçü diyenlerin de ‘Kemalist devrim stratejisi’ peşinde olanların da kimlikleri, neyin peşinde koştukları bilinmektedir. Atatürkçü olan askeri cuntalar ve onların yaptığı darbeler sonrasında neredeyse onlara yaranmaya kalkan herkesin bu sıfatla kendilerini tanımlamaya çalıştığını bilmeyen yoktur.” Balkan bozgunu başta olmak üzere, imparatorluk döneminde askerlerin siyasete müdahalesinin milletin önüne nasıl bir maliyet getirdiğini en iyi bilenlerden biri olan Gazi Paşa’nın orduyu siyasetin dışında tutmak için nasıl bir hassa

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER