Venezuela’ya ‘ton’ satıyor üretim için zemin yokluyor

VENEZUELA’nın başkenti Caracas’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin konakladığı otelde Türkiye’nin ülkedeki Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu ile sohbet ederken, Türkiye-Venezuela...

VENEZUELA’nın başkenti Caracas’da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin konakladığı otelde Türkiye’nin ülkedeki Büyükelçisi Şevki Mütevellioğlu ile sohbet ederken, Türkiye-Venezuela İş Konseyi Başkan Yardımcısı ve Namet Yönetim Kurulu Üyesi Faruk Kayar, o gün yapılan ikili iş görüşmelerinden örnek verdi:

- Dardanel, Venezuela Gıda Bakanlığı ile iyi bir anlaşma imzaladı. Venezuela’ya satmaya başladığı ton balığı konservesini artıracak.

Dardanel Yönetim Kurulu Başkanı Niyazi Önen’in Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu’nun (DEİK) oluşturduğu 30 kişilik Venezuela iş heyetinin içinde olup olmadığını sordum, telefonuna sarıldı:

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vatandaşı fırsatçının eline bırakamayız 15 Şubat 2019 | 2.345 Okunma Roket yapmayana kız vermeyebilirler 14 Şubat 2019 | 90 Okunma ‘Ombudsman’dan yabancı yatırımcıya ‘Bize güvenin’ mesajı 11 Şubat 2019 | 46 Okunma Taksim’de yeni AKM 860 milyon liraya yükselecek 10 Şubat 2019 | 87 Okunma Biz Atatürk’ü gönderdik siz yatırımla döndünüz 08 Şubat 2019 | 125 Okunma
TÜM YAZILARI