Sao Paulo’dan Tekirdağ’a uzandı, TEGV modelini Brezilya’ya götürecek

MAYLO ve Sofia markalarının üreticisi, temizlik kağıtları sektörünün önde gelen şirketlerinden Lila Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, Sao Paulo’da selüloz alımı...

MAYLO ve Sofia markalarının üreticisi, temizlik kağıtları sektörünün önde gelen şirketlerinden Lila Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Öğücü, Sao Paulo’da selüloz alımı yaptığı Fibria Grubu yöneticileriyle bir görüşmesi sırasında konu sosyal sorumluluk projelerinden açıldı.

Öğücü, dünyanın ikinci büyük selüloz üreticisi Fibria yöneticilerine Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV) anlattı:

- TEGV, ülkemizin çeşitli il ve ilçelerinde bağışçıların desteği ile eğitim parkları kuruyor. Çocuklar okul dışı saatlerinde o park ve birimlerde eğitimi sürdürebiliyor. Biz de Öğücü Ailesi olarak TEGV’e destek vermeye çalışıyoruz.

Fibria yöneticileri geçen nisan ayında İstanbul’a geldiğinde TEGV’in merkezini ziyaret edip, faaliyetleri ile ilgili bilgi aldı. İzmit’e gidip, “Selma-Mesut Kavurt Öğrenim Birimi”ni yerinde gördü. Orada “Algo Dijital” kodlama, “Matematik Fen-Eğlenerek Öğren” gibi etkinliklere katıldı.

Sao Paulo’ya dönünce TEGV’le ilgili araştırmayı sürdürdü. Araşrımadan şu sonuç çıktı:

- TEGV’in hiçbir ideoloji ve siyasetle ilişkisi yok. Özellikle ekonomik nedenlerle eğitimde fırsat eşitliği yakalayamamış kesimlerin çocuklarına destek sağlayan bir modeli var.

Fabria yönetimi, bağış kararı verip, TEGV’i aradı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘Güvenli bölge’deki 1 milyon konuta 26.4 milyar dolar gerekiyor 28 Eylül 2019 | 2.327 Okunma Montajı bile 300 milyon euro 16 Eylül 2019 | 210 Okunma Japonlar 2.4 milyar lira yatırdı, boyada bölgesel güç olacak 15 Eylül 2019 | 311 Okunma Arsa verilsin tesis inşaatına 150 milyon lirayı biz buluruz 13 Eylül 2019 | 62 Okunma 20 milyon atık pet şişeden çamaşır makinesi kazanı yaptı 09 Eylül 2019 | 178 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar