ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Moldova’da 350 milyon dolarlık yatırımla 3’üncüyüz

Summa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Bora, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin Kişinev’de (Moldova) konakladığı Radisson Blu Oteli’nin girişinde konukları karşılarken bilgiyi verdi:- Summa olarak 1994’ten beri Moldova’da iş yapıyoruz .

Vahap Munyar
Vahap Munyar Hürriyet Gazetesi
19 Ekim 2018 | 6.3 K

Summa İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Bora, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve heyetinin Kişinev’de (Moldova) konakladığı Radisson Blu Oteli’nin girişinde konukları karşılarken bilgiyi verdi:

- Summa olarak 1994’ten beri Moldova’da iş yapıyoruz. Buraya ilk geldiğimizde 20’li yaşlarımın başındaydım. Bu otel daha önce Dedeman’dı. Daha sonra biz alıp yeniledik.

Summa’nın Moldova’da yaptığı işleri merak ettim, özetledi:

- Konut, AVM, havalimanı, yol, hastane, ofis binası, okul yaptık. Halen 5 bin kişilik Kişinev Arena’yı yapıyoruz.

Selim Bora, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik eden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan ile Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nu karşılarken Haziran 2005’teki Moldova seyahatimi anımsadım.

Ece Seramik’in fabrika açılışı için dönemin dış ticaretten sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen’le birlikte katıldığım Kişinev seyahati sırasında yazdığım yazıya baktım:

- Moldova, yoksulluğu yeşil örtüyle gizlemiş...

Devamını Oku