ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Londra'da TTM'yi ikiledi, dünyada 35'e çıkmak için gaza bastı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13-15 Mayıs 2018’deki İngiltere seyahati sırasında TİM Tanıtım Organizasyon İç ve Dış Ticaret A .

Vahap Munyar
Vahap Munyar Hürriyet Gazetesi
14 Eylül 2018 | 6.5 K

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13-15 Mayıs 2018’deki İngiltere seyahati sırasında TİM Tanıtım Organizasyon İç ve Dış Ticaret A.Ş. CEO’su Bahadır Öztanyel’le buluşup, Londra’daki ilk Türk Ticaret Merkezi’ni (TTM) gezdim.

Öztanyel, Londra’daki “Wework” binalarından birinde yer alan Türk bilişim sektörüne yönelik TTM’yi gezerken, ikincisinin hazırlıklarını aktardı:
- Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin önderliğinde Londra’da açılacak ikinci TTM seramik sektörüne dönük olacak. 21 Türk bilişim şirketinin çalışmalarını yürüttüğü merkezden seramik sektörü için hazırlıkları süren binaya geçerken, devletin verdiği destekleri anımsattı:
- Ekonomi Bakanlığımız (şimdi Ticaret Bakanlığı), dünya genelinde yüzde 60, “öncelikli ve hedef” listesinde yer alan ülkeler için ayda yüzde 75 kira desteği veriyor.

Kira desteğini bilişim sektörüne dönük TTM’den örnekledi:
- Orada her masa, bir şirket demek. Bir masanın aylık kirası 16 bin pound. 12 bin poundunu devlet karşılıyor.

Diğer desteklerin de altını çizdi:
- Bakanlık 300 bin dolara kadar tefrişat, 300 bin dolara kadar da reklam-tanıtım harcaması desteği verebiliyor.

Öztanyel, hafta başı aradı:
- Londra’da seramik sektörüne dönük TTM, Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan ve TİM Başkanımız İsmail Gülle başkanlığındaki heyetin katılımıyla açılacak.

Önceki gün akşam üstü İsmail Gülle’nin Tweet’ini gördüm:
- 100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde dünyanın 13’üncü, Londra’nın 2’nci TTM’sini Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan’ın teşrifiyle açtık. Türkiye markasının ve Türk ürünlerinin dünyanın her noktasında var olması için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Ardından Bakan Pekcan’ın Tweet’ini okudum:
- İhracatçılarımız Londra’daki yeni...

Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER