Y Kuşağı gençlik mi?

“Onu da okudum. Şeyhoğlu Mustafa 1401 yılında tamamlamış. Hepsini inceliyoruz...” Geçen gün bir toplu taşıma aracında, yer açılınca yanına oturduğum bir genç ki, yaşı 25 en fazla...

“Onu da okudum. Şeyhoğlu Mustafa 1401 yılında tamamlamış. Hepsini inceliyoruz...”
 
Geçen gün bir toplu taşıma aracında, yer açılınca yanına oturduğum bir genç ki, yaşı 25 en fazla 30 idi. Y Kuşağı dedikleri gençlerden… Toplumun %35’ini oluşturduğu söylenen kesimden… Okumakta olduğum gazetedeki bir köşe yazının bir paragrafının altını çizdiğimi görünce göz atmış, hiç çekinmeden sordu: “Okuduğunuz gazeteyi öğrenebilir miyim?” Gazetemin ismini söyledim ardından da ekledim.
“Şu anda bu gazeteyi okuduğuma bakmayın, bir eğitimli insanın hemen her görüşten gazete ve köşe yazarlarını okuması gerekir.”
“Biliyorum” dedi, hiç mahcupluk duymadan ve ekledi: “Ben Siyaset Bilimi son sınıf öğrencisiyim.” Sevindim böyle rahatlıkla iletişim kurabilen bir gençle tanışmış olmama. Dedim ki kendisine:
“Çok güzel bir alan seçmişsiniz. Size önerim, İbni Haldun’un eserlerini…” Sözümü tamamlamama bile fırsat vermedi: “Okudum” deyip sıralayıverdi:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"İçkiyi bıraktım, meyhaneyi kapattım" 20 Temmuz 2019 | 130 Okunma “Önce kendinizi sevdirin!..” 19 Temmuz 2019 | 46 Okunma "Naumi, haydi yemek vakti..." 18 Temmuz 2019 | 55 Okunma “Ben bittim gardaşım, ölüyorum!..” 17 Temmuz 2019 | 94 Okunma Erzurumlu arkadaşım Bayram 16 Temmuz 2019 | 89 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar