Tatvan’da misafirperverlik

“Gündüzleri Tatvan’da dolaşıyor akşama doğru fırından ekmek alıp eve geliyorum.” Yıl 1991... Erzincan’da Türkiye gazetesi bürosunda çalışıyorum. Evli ve iki çocuk...

“Gündüzleri Tatvan’da dolaşıyor akşama doğru fırından ekmek alıp eve geliyorum.”

 

Yıl 1991... Erzincan’da Türkiye gazetesi bürosunda çalışıyorum. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Çocuklarımın biri 4 biri 6 yaşında. Bir yıl evvel sevgili erkek kardeşim çalıştığı özel bir bankada açılan imtihanı kazanarak, Bitlis'in Tatvan ilçesine şef olarak görevlendirilmişti.

Kardeşim de evli ve iki çocuk babasıydı. Kendisiyle yaklaşık bir yıldır görüşemiyorduk. Bir gün bana telefon açtı:

-Abi sizleri çok özledik. Ramazan Bayramı’nda buyurun Tatvan'a gelin, hasret giderelim.

Tabii o sıralar bazı sıkıntılar vardı. Tatvan’a direkt otobüs yoktu. Önce Erzurum’a sonra Van'a oradan da Tatvan’a geçilecek diye ince hesaplar yaptım. Bir de yine o sıralar terör olayları sıçrama yapmış, asayişi kontrol için yollar sık kesiliyordu.

Benim de hem arabam yoktu hem o dönemde ehliyetim yoktu. Kardeşime gelmeyi çok istediğimi lakin mevcut şartlardan dolayı gelemeyeceğimi bildirdim.

Aradan birkaç gün geçmişti ki kardeşim beni...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kimseyi inandıramadım!.. 27 Mayıs 2024 | 1.135 Okunma Hâkim Beyin hatırına 26 Mayıs 2024 | 172 Okunma O hepimizin rol modeliydi... 24 Mayıs 2024 | 111 Okunma Seferberlik çocuğu olmak... 23 Mayıs 2024 | 1.192 Okunma Koca Hasan dedem... 22 Mayıs 2024 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar