Serde gençlik olunca...

Daha “hoş geldin” bile demeden hepsinin "geçmiş olsun" temennisine şaşırmıştım!.. Çivril'de göreve başladığım ilk günler... Masamın bir gözünün, kaçakçılık...

Daha “hoş geldin” bile demeden hepsinin "geçmiş olsun" temennisine şaşırmıştım!..
Çivril'de göreve başladığım ilk günler... Masamın bir gözünün, kaçakçılık suçlarına ait çoğu hazırlık soruşturması bitmiş ama kamu davası açılmamış evrakla dolu olduğunu görünce kâtibe sebebini sormuştum.
“İnanın bilmiyorum efendim” diye cevap verince bu kez Başkâtibe de neden bekletildiklerini sordum.
"Efendim, söylemesi ayıp ama Savcı Bey tayin bekliyordu" dedi, "biraz çekindi galiba, bunların sanıkları biraz belalı da" diye eklemişti.
Gençlik var serde, üç gün içinde tüm evrakın işlemlerini tamamlayıp ağır cezalık olanları fezlekeye bağlayıp Denizli Başsavcılığına gönderdim. Bir kısmını Çivril'de iddianame düzenleyerek kamu davalarını açtım. Kalanları da soruşturmanın tamamlanması için zabıtaya havale ettim.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İlk gazete abonem 13 Ağustos 2022 | 44 Okunma Vefa böyle bir şey olmalı 12 Ağustos 2022 | 136 Okunma "Sen bilirsin ustam" 11 Ağustos 2022 | 78 Okunma Okumaya devam edecek misin? 10 Ağustos 2022 | 88 Okunma Fakirliğin ne olduğunu bilirim 09 Ağustos 2022 | 79 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar