Serde gençlik olunca...

Daha “hoş geldin” bile demeden hepsinin "geçmiş olsun" temennisine şaşırmıştım!.. Çivril'de göreve başladığım ilk günler... Masamın bir gözünün, kaçakçılık...

Daha “hoş geldin” bile demeden hepsinin "geçmiş olsun" temennisine şaşırmıştım!..
Çivril'de göreve başladığım ilk günler... Masamın bir gözünün, kaçakçılık suçlarına ait çoğu hazırlık soruşturması bitmiş ama kamu davası açılmamış evrakla dolu olduğunu görünce kâtibe sebebini sormuştum.
“İnanın bilmiyorum efendim” diye cevap verince bu kez Başkâtibe de neden bekletildiklerini sordum.
"Efendim, söylemesi ayıp ama Savcı Bey tayin bekliyordu" dedi, "biraz çekindi galiba, bunların sanıkları biraz belalı da" diye eklemişti.
Gençlik var serde, üç gün içinde tüm evrakın işlemlerini tamamlayıp ağır cezalık olanları fezlekeye bağlayıp Denizli Başsavcılığına gönderdim. Bir kısmını Çivril'de iddianame düzenleyerek kamu davalarını açtım. Kalanları da soruşturmanın tamamlanması için zabıtaya havale ettim.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üsküdar hanımefendisi anneannem 17 Ocak 2022 | 60 Okunma Öğrencilik hayatım... 15 Ocak 2022 | 100 Okunma Çöl harekâtı araştırmacısı 14 Ocak 2022 | 102 Okunma “Mısır’a hangi uçakla gideceksin?” 13 Ocak 2022 | 148 Okunma Rüyada içtiğim süt... 12 Ocak 2022 | 84 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar