"Sen bilirsin ustam"

“Sanatı sayesinde İsmail vatani görevini Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığında tamamladı.” Ayakkabı boyacısı iken tanışıp amca-yeğen olduğumuz ve kendisini saygı sevgi çerçevesinde çok...

“Sanatı sayesinde İsmail vatani görevini Ankara Kara Kuvvetleri Komutanlığında tamamladı.”
Ayakkabı boyacısı iken tanışıp amca-yeğen olduğumuz ve kendisini saygı sevgi çerçevesinde çok sevdiğim İsmail’in okul sonrası bir meslek edinmesine çalışıyordum.
Biraz çevreyi tanısın diye götürüp teslim ettiğim mimar ve mühendislik bürosuna gidip gelmeye başlamıştı İsmail. Ve bir buçuk yıl içinde fıkır fıkır hareketli kibar bir delikanlı olmuştu. Saçlarını da artık yana taramaya başlamıştı. Bu da onun ergenlik çağına geldiğini gösteriyordu.
Yine bir gün İsmail’e “Baban bana gelsin” dediğimde “Olur amca” diyerek ayrıldı. Ertesi gün babası Mehmet Amca geldiğinde yine kendisine çay ısmarlayıp dedim ki:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ziya Abi yazılsa kitaplara sığmaz 01 Ekim 2022 | 41 Okunma Herkes yorgun ama herkes mutluydu... 30 Eylül 2022 | 57 Okunma Ege'de bir Ziya Abi vardı... 29 Eylül 2022 | 57 Okunma Dinimizi Avrupalıya anlatmak... 28 Eylül 2022 | 55 Okunma “Tanınmayan, sevilmez...” 27 Eylül 2022 | 66 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar