Okumaya devam edecek misin?

“Babamın da beni okutamadığını anlatıp “tornacıya mı versem, marangoza mı?” dediğini söyledim” Ayakkabı boyarken tanıştığımız ilkokul 5. sınıfa giden İsmaillere...

“Babamın da beni okutamadığını anlatıp “tornacıya mı versem, marangoza mı?” dediğini söyledim”
Ayakkabı boyarken tanıştığımız ilkokul 5. sınıfa giden İsmaillere götürdüğümüz ücretsiz siyah beyaz TV konusunda babası da ikna olunca İsmail çok sevinmişti.
Ertesi günden itibaren yine her gün emekliler parkına gelip ayakkabı boyacılığına devam ediyor, ama gün aşırı yanıma uğruyor ayakkabılarımı boyamayı teklif ediyordu. Para almak istemese de “emeğinin karşılığını” vererek boyatıyordum. Bir gün İsmail’e dedim ki:
“Boya sandığın ağır. Her akşam mahalleye kadar götürüp getirme. Akşam giderken bizim dükkâna bırakırsın. Sabahları zaten biz senden erken açıyoruz. Korkma boyalarına zarar gelmez.”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ağlama, insanlık öldü mü?” 03 Ekim 2022 | 67 Okunma Ziya Abi yazılsa kitaplara sığmaz 01 Ekim 2022 | 60 Okunma Herkes yorgun ama herkes mutluydu... 30 Eylül 2022 | 57 Okunma Ege'de bir Ziya Abi vardı... 29 Eylül 2022 | 57 Okunma Dinimizi Avrupalıya anlatmak... 28 Eylül 2022 | 55 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar