“Mısır’a hangi uçakla gideceksin?”

“Çok çalışıyor ve her gün araştırmacılara hakkı tanınan kontenjan evraktan fazlasını istiyordu...” Devlet Arşivleri’ne ait İstanbul’daki dünyanın en eski ve büyük...

“Çok çalışıyor ve her gün araştırmacılara hakkı tanınan kontenjan evraktan fazlasını istiyordu...”
Devlet Arşivleri’ne ait İstanbul’daki dünyanın en eski ve büyük Osmanlı Arşivi’nde çalışırken 1989 senesinde her hâliyle dikkat çekici bir araştırmacı vardı.
Margrat Wenke fiziken yani görünüş olarak dikkat çekiciliğinden ayrı, araştırma konusu daha da farklıydı. Margaret Wenke, mesai saatine bizden önce gelip kafeteryada sohbet edip iletişimde bulunduğu kimselere ikramlarda bulunuyordu. Araştırma salonu görevlisi de olduğumdan benimle gayet iyi geçinmeye çalışması da dikkatimi çekiyordu.
Konuşmalarında iltifatlar normalden çok fazlaydı. Kendisi Avrupa’dan ABD’ye gidip profesör olmuştu. İstanbul Üniversitesi’nde de misafir öğretim üyesiydi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çocuk gerçekten haklıymış... 28 Ocak 2022 | 240 Okunma Recep Emminin oğlu İsmail 27 Ocak 2022 | 32 Okunma Ben de cevabımı almıştım!.. 26 Ocak 2022 | 54 Okunma O fotoğrafı görünce… 25 Ocak 2022 | 101 Okunma Gençliğe kızmaya hakkımız var mı? 24 Ocak 2022 | 96 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar