Kimseyi inandıramadım!..

Hâkim Bey ile yaşadığım hatıramı anlatmaya bugün de devam ediyorum... Kimse bana inanmıyordu ama gerçekten de ömrümde hiç ata binmemişim. Ata binmemem için ne kadar ısrar etsem de hemen iki at getirilerek...

Hâkim Bey ile yaşadığım hatıramı anlatmaya bugün de devam ediyorum... Kimse bana inanmıyordu ama gerçekten de ömrümde hiç ata binmemişim. Ata binmemem için ne kadar ısrar etsem de hemen iki at getirilerek hazırlandı. Hâkim Bey de “haydi hocam seç bakalım atını” diye teklifte bundu. Çaresiz kalmıştım, nezaketen kabul ettim:

“Sıkıca tutunarak ağır ağır süreriz” düşüncesiyle “peki” dedim.

Atlara binerek köyün dışına doğru sürmeye başladık. Köyün yakınından İzmir asfaltı geçmekte idi. O yola kadar ağır ağır ilerledik. Ben, korkudan ata sıkı sıkı sarılmışım. Hızlı gitmemesi için gayret göstermekteyim.

“Eh, sorunsuz geldik, şimdi yine atları ağır ağır sürerek geri döneriz. Bu tehlikeyi atlatırım” diye düşünmekteyim. Köye doğru döndüğümüzde, Hâkim Bey birdenbire; “haydi hoca köye doğru yarışalım” demez mi?

“Aman Hâkim Bey, atın üzerinde zor durmaktayım, koşturursak tepetakla düşerim” diye yalvaran gözlerle Hâkim Beye baktım. Hâkim Bey hiç aldırmadı. Atıyla yanıma sokularak; “haydi hocam” diyerek benim ata kamçıyı şaklattı. Kendi atını da mahmuzladı.

Bir anda iki at, ok gibi yerinden...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Düğüncü Çorbacı Metin 14 Haziran 2024 | 24 Okunma “Masanıza oturabilir miyim?” 13 Haziran 2024 | 1.156 Okunma Gitmiş, bir daha dönmemiş!.. 12 Haziran 2024 | 1.281 Okunma Meğer doktor arkadaşıymış... 11 Haziran 2024 | 1.248 Okunma Çocuk için bile konuşamazdık!.. 10 Haziran 2024 | 341 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar