Kendi düşen ağlamaz mı?

“Dayımın cevabı gönlümdeki sevgiye engel olabilecek bir sebep oluşturmuyordu işte…” Beni seviyorsa benimle evlenmesi, evlenmek için de ailesine haber vermesini, gelip beni ailemden annemden istemelerini...

“Dayımın cevabı gönlümdeki sevgiye engel olabilecek bir sebep oluşturmuyordu işte…”
 
Beni seviyorsa benimle evlenmesi, evlenmek için de ailesine haber vermesini, gelip beni ailemden annemden istemelerini söyledim... Bıçkın delikanlı önce hık mık etse de kararlı bir kız olduğum için kabul etti… Gerçekten de söylediği gibi ailesiyle birlikte beni istemeye geldiler. Annem niyet okuyucu bir şekilde anında tepkisini gösterdi:
“Asla vermem!” dedi. Bunu söylerken de ağlıyordu annem, sızlanıyordu...
Oğlan tarafı anneme bir şeyler anlatmak istese de anlatamıyordu hâliyle. Annem kendini konuşmaya ve görüşmeye kapatmıştı.
O görüşmeden sonuç alamadan gittiler ama benim gönlümün olduğunu aile zaten biliyordu… Bendeki bu kararlılığı gören annem ailemizin tek erkeği olan dayıma meseleyi anlattı ve bana öğüt vermesi istendi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kerem gibi Mecnun gibi Ferhat gibi… 18 Ağustos 2019 | 13 Okunma Niyet halis olunca... 17 Ağustos 2019 | 36 Okunma Arzumu yerine getirir misiniz? 16 Ağustos 2019 | 83 Okunma Ön yargının yanlışlığı!.. 15 Ağustos 2019 | 44 Okunma Araba vapuru gelmeyince... 14 Ağustos 2019 | 62 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar