Kendi düşen ağlamaz mı?

“Dayımın cevabı gönlümdeki sevgiye engel olabilecek bir sebep oluşturmuyordu işte…” Beni seviyorsa benimle evlenmesi, evlenmek için de ailesine haber vermesini, gelip beni ailemden annemden istemelerini...

“Dayımın cevabı gönlümdeki sevgiye engel olabilecek bir sebep oluşturmuyordu işte…”
 
Beni seviyorsa benimle evlenmesi, evlenmek için de ailesine haber vermesini, gelip beni ailemden annemden istemelerini söyledim... Bıçkın delikanlı önce hık mık etse de kararlı bir kız olduğum için kabul etti… Gerçekten de söylediği gibi ailesiyle birlikte beni istemeye geldiler. Annem niyet okuyucu bir şekilde anında tepkisini gösterdi:
“Asla vermem!” dedi. Bunu söylerken de ağlıyordu annem, sızlanıyordu...
Oğlan tarafı anneme bir şeyler anlatmak istese de anlatamıyordu hâliyle. Annem kendini konuşmaya ve görüşmeye kapatmıştı.
O görüşmeden sonuç alamadan gittiler ama benim gönlümün olduğunu aile zaten biliyordu… Bendeki bu kararlılığı gören annem ailemizin tek erkeği olan dayıma meseleyi anlattı ve bana öğüt vermesi istendi.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Denizin kıymeti bilinmez mi? 22 Nisan 2019 | 73 Okunma “Sağlam bir kefilin var mı?” 21 Nisan 2019 | 52 Okunma “Senin ne işin var burada?” 20 Nisan 2019 | 60 Okunma “Şu garibe yardım edelim!..” 19 Nisan 2019 | 47 Okunma “Neredeen nereye...” 18 Nisan 2019 | 174 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar