Çocuk kalbi kırılgandır

 “Ne zaman çocuğuna aksi davranan bir veli görsem aklıma Akın gelir… Zorla güzellik olmaz...” O yıllarda ben de çocuktum. Ortaokula gidiyordum. Akın adında bir arkadaşım vardı. Derslerine pek...

 “Ne zaman çocuğuna aksi davranan bir veli görsem aklıma Akın gelir… Zorla güzellik olmaz...”
 
O yıllarda ben de çocuktum. Ortaokula gidiyordum. Akın adında bir arkadaşım vardı. Derslerine pek çalışmazdı. Evlerine ders çalışmak için gittiğimde de kendisini genelde bir köşede ağlar hâlde görürdüm.
Babası onu derslerini aksatıyor diye sürekli azarlar, hatta kulağını filan çekermiş. O da babasından korktuğu için dersler sebebiyle babası ona kızdığı için derslerden nefret eder olmuş. Bir gün Akın ile konuştum. Enteresan bir eğitim mantığı vardı.
Bizler okula sınıf geçmek için gidiyorduk. Sınıftan geçer not aldık mı evdekiler bize “akıllı” diyordu...
Okulun birinci döneminin bitmesine az bir zaman kalmıştı. Akın’ın dersleri iyi değildi. Üç tane zayıfı vardı. Babası ise “zayıf getirirsen seni evden kovarım” demiş. Ben Akın’ı sıkıştırıyordum. Akın bir türlü dinlemiyor, “üstüme gelme Murat. Senden de nefret ederim. Beni okumaktan nefret ettiren ailemdir. Onun için okumaktan bıktım” diyordu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Anahtarı teslim edemem!..” 19 Eylül 2019 | 93 Okunma Göğsüme otomatik silah dayanmıştı!.. 18 Eylül 2019 | 113 Okunma Allah dualarımızı kabul eyledi 17 Eylül 2019 | 100 Okunma Annem artık gelmeyecek mi? 16 Eylül 2019 | 52 Okunma “Defol! Gözüm seni görmesin!” 15 Eylül 2019 | 265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar