Çocuk kalbi kırılgandır

 “Ne zaman çocuğuna aksi davranan bir veli görsem aklıma Akın gelir… Zorla güzellik olmaz...” O yıllarda ben de çocuktum. Ortaokula gidiyordum. Akın adında bir arkadaşım vardı. Derslerine pek...

 “Ne zaman çocuğuna aksi davranan bir veli görsem aklıma Akın gelir… Zorla güzellik olmaz...”
 
O yıllarda ben de çocuktum. Ortaokula gidiyordum. Akın adında bir arkadaşım vardı. Derslerine pek çalışmazdı. Evlerine ders çalışmak için gittiğimde de kendisini genelde bir köşede ağlar hâlde görürdüm.
Babası onu derslerini aksatıyor diye sürekli azarlar, hatta kulağını filan çekermiş. O da babasından korktuğu için dersler sebebiyle babası ona kızdığı için derslerden nefret eder olmuş. Bir gün Akın ile konuştum. Enteresan bir eğitim mantığı vardı.
Bizler okula sınıf geçmek için gidiyorduk. Sınıftan geçer not aldık mı evdekiler bize “akıllı” diyordu...
Okulun birinci döneminin bitmesine az bir zaman kalmıştı. Akın’ın dersleri iyi değildi. Üç tane zayıfı vardı. Babası ise “zayıf getirirsen seni evden kovarım” demiş. Ben Akın’ı sıkıştırıyordum. Akın bir türlü dinlemiyor, “üstüme gelme Murat. Senden de nefret ederim. Beni okumaktan nefret ettiren ailemdir. Onun için okumaktan bıktım” diyordu.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İyi bir tedavi gördüm... 09 Temmuz 2020 | 57 Okunma Bu, ailem için şoktu!.. 08 Temmuz 2020 | 60 Okunma Katranlanmış leke çıkar mı? 07 Temmuz 2020 | 48 Okunma Yine aynı rüya mı? 06 Temmuz 2020 | 43 Okunma Hiç şikâyet etmeden gitti... 04 Temmuz 2020 | 73 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar