Bu gidişin bir dönüşü var...

“Yolda araba arıza yapsa da tamirci gelmiş çalıştırmıştı. Ama bu gidişin bir de dönüşü vardı...” İftar daveti sebebiyle hareket ettiğimiz köye yolda aracımız arıza yapsa da...

“Yolda araba arıza yapsa da tamirci gelmiş çalıştırmıştı. Ama bu gidişin bir de dönüşü vardı...”
 
İftar daveti sebebiyle hareket ettiğimiz köye yolda aracımız arıza yapsa da tamirci gencin yardımıyla ulaşmıştık... Hoş da bir karşılama oldu gerçekten.
Hava güzel ve sıcak olduğu için evin içine değil dışarıda bahçeye sofra kurmuşlardı.
Temiz köy havasının etkisiyle etrafa yayılan nefis yemek kokuları iştahımızı bir kat daha artırıyordu. Sofrada yok yoktu, çok güzel donatılmıştı. Her şey doğal ve bizzat köyde yetişen katkısız gıdalardı.
Akşam ezanını dinledikten sonra büyük bir iştah ve neşe içinde iftara başladık. Ev sahibi yemekten sonra çay içmemizi, teravihi orada kılmamızı; hatta sahuru da yapıp ertesi gün İnegöl’e dönmemizi söylüyordu. Biz ısrarla teşekkür ederek sadece çay içip teravihi İnegöl’de kılmak istediğimizi söyledik.
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Sağlam bir kefilin var mı?” 21 Nisan 2019 | 35 Okunma “Senin ne işin var burada?” 20 Nisan 2019 | 57 Okunma “Şu garibe yardım edelim!..” 19 Nisan 2019 | 46 Okunma “Neredeen nereye...” 18 Nisan 2019 | 171 Okunma "Önce dayından özür dileyeceksin!" 17 Nisan 2019 | 89 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar