“Boğazımın düğümlendiği an...”

“İsmim Ömer, Hükûmet Caddesi'nde Konak Lokantamız var, her zaman beklerim...” Öğretmen okulunda okurken tatil zamanlarında köyümüze gider çiftçilikle uğraşan ailemize yardımcı olurduk.

 “İsmim Ömer, Hükûmet Caddesi'nde Konak Lokantamız var, her zaman beklerim...”
 
Öğretmen okulunda okurken tatil zamanlarında köyümüze gider çiftçilikle uğraşan ailemize yardımcı olurduk. Okulda hem öğretmenler hem de talebeler arasında iki grup vardı, milliyetçiler ve solcular, biz de kendimize yakın arkadaşlarımız vardı o sebeple ülkücü gençlerin içinde yer aldık... O zamanlar ülkemizi genel olarak birbirine düşürmek için karıştırdıkları gibi Erzincan da çok karışıktı.

Üçüncü sınıfın ikinci dönemleri idi… İlçe Başkanlığında akşam otururken dikkatimi çekti. Bir beyefendi gençlere çok güzel bir şeyler anlatıyordu… Masaya doğru kulak kabarttım, olmadı usulca masaya kadar yaklaşarak konuşmaları ben de dinlemeye başladım.

Hatta o kadar ki vakit ilerledikçe birer ikişer herkes ayrıldı gitti. Ben zamanın nasıl geçtiğini bile anlamadan o sohbete kilitlenmişim. Artık kapanış vakti geldiğini söylediler. Dışarı çıkınca o beyefendi ile baş başa kaldık.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yarı Kötayalı!.. 05 Ağustos 2021 | 143 Okunma Düğün sahibinin üzüntüsü 04 Ağustos 2021 | 75 Okunma Kız evi naz evi ama... 03 Ağustos 2021 | 209 Okunma Hem üzüldüm hem şaşırdım... 02 Ağustos 2021 | 79 Okunma Bir kişi daha kurtulsun diye... 31 Temmuz 2021 | 57 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar