Bir ömür böyle geçti...

“Çocukluğumda ilkokuldayken nice asker mektubu yazdığımı ve okuduğumu bilirim...” Eşim bir gün kitabımı okurken yüzüme anlamlı bakarak:“Benim binlerce yıl önce yaşamış ve...

“Çocukluğumda ilkokuldayken nice asker mektubu yazdığımı ve okuduğumu bilirim...”

 

Eşim bir gün kitabımı okurken yüzüme anlamlı bakarak:

“Benim binlerce yıl önce yaşamış ve ölmüş sonra da çağımızda tekrar dünyaya gelmiş birisi ile evlendiğini düşündüğünü, hayal dünyasına dalıp korkuya bile kapıldığını” söyledi.

Gerçekten de bazen kendimin de uzun hayat yolculuğunu düşününce aynı duygulara kapıldığım olmuştur. Eşime nasıl hak vermeyeyim ki!

Bir keresinde de eşime, şöhret olmuş bir artistin hayatını anlatan kitabını okuması için vermiştim. Eşim kitabı okumayı bitirince ne düşündüğünü sordum. Bana: “O da senin gibi deliymiş” dedi.

Eşime haklı olduğunu söyledim ama insanlık tarihi pek çok ünlünün, filozofun, generalin, devlet adamının başlangıçta deli kabul edildiğini; çoğunun yargılandığını, köylerinden kentlerinden sürüldüğünü, hapse atıldığını, kimisinin de idam edildiğini fakat tarihin bu kişilerden övgü ile bahsettiğini, insanlığın bu kişilere çok şey borçlu olduğunu söyledim.

Bana kaç yaşımda olduğumu sordukları zaman cevap vermekte zorlanırım....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Düğüncü Çorbacı Metin 14 Haziran 2024 | 74 Okunma “Masanıza oturabilir miyim?” 13 Haziran 2024 | 1.157 Okunma Gitmiş, bir daha dönmemiş!.. 12 Haziran 2024 | 1.281 Okunma Meğer doktor arkadaşıymış... 11 Haziran 2024 | 1.248 Okunma Çocuk için bile konuşamazdık!.. 10 Haziran 2024 | 342 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar