Almanya’ya aileme giderken...

“Kızım, ben buraya sürekli gider gelirim. Buraları iyi bilirim. Hiçbir problem olmaz” dedi... Yaz tatilimi ailemle birlikte geçirmek için turist olarak Almanya’ya gidecektim. Lise 3’e gidiyordum.

Ailem istek yapmış vize işlemlerim tamamlanmıştı. Gerekli hazırlıklarımı yaptım. İlk önce Mersin’den Ankara’ya gelecektim. Ankara’dan Almanya’ya uçacaktım.
Benimle Ankara’ya kadar gelip oradan da Almanya’ya yolcu edecek İsmet isimli uzaktan bir akrabamız vardı.
Mersin’den 20.30’da hareket eden otobüsümüz fazla sıkıcı olmadan bizi Ankara’ya ulaştırdı. Sabah 07.00 civarında sağ salim indik otobüsten. Valizlerimizi alarak İsmet Amca'nın kardeşinin evine gittik. Burada öğleye kadar kaldık.
Namazımızı kıldıktan sonra İsmet Amca'nın bir akrabası bizi havaalanına götürdü. Bu yolculuğumuz da yarım saatten fazla sürmüştü. Havaalanında ilk işlemler yapıldığında İsmet Amca'nın arkadaşı bana dönerek dedi ki:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüreğimde dinmeyen sızı... 16 Ocak 2021 | 61 Okunma Gözüm o tabakta kalınca... 15 Ocak 2021 | 58 Okunma Yüz dörtlük ninem 14 Ocak 2021 | 60 Okunma Keşke bunlar olmasaydı... 13 Ocak 2021 | 61 Okunma “Yaptığınız haksızlık öğretmenim!..” 12 Ocak 2021 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar