Almanya’ya aileme giderken...

“Kızım, ben buraya sürekli gider gelirim. Buraları iyi bilirim. Hiçbir problem olmaz” dedi... Yaz tatilimi ailemle birlikte geçirmek için turist olarak Almanya’ya gidecektim. Lise 3’e gidiyordum.

Ailem istek yapmış vize işlemlerim tamamlanmıştı. Gerekli hazırlıklarımı yaptım. İlk önce Mersin’den Ankara’ya gelecektim. Ankara’dan Almanya’ya uçacaktım.
Benimle Ankara’ya kadar gelip oradan da Almanya’ya yolcu edecek İsmet isimli uzaktan bir akrabamız vardı.
Mersin’den 20.30’da hareket eden otobüsümüz fazla sıkıcı olmadan bizi Ankara’ya ulaştırdı. Sabah 07.00 civarında sağ salim indik otobüsten. Valizlerimizi alarak İsmet Amca'nın kardeşinin evine gittik. Burada öğleye kadar kaldık.
Namazımızı kıldıktan sonra İsmet Amca'nın bir akrabası bizi havaalanına götürdü. Bu yolculuğumuz da yarım saatten fazla sürmüştü. Havaalanında ilk işlemler yapıldığında İsmet Amca'nın arkadaşı bana dönerek dedi ki:
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
"Sen bizim akrabamızsın" 22 Ocak 2020 | 68 Okunma "Bunu hiçbir yerde konuşmadık" 21 Ocak 2020 | 189 Okunma Kuyumcunun tamahkâr karısı!.. 20 Ocak 2020 | 209 Okunma Son anda gelen telefon!.. 19 Ocak 2020 | 66 Okunma "Bu hafta düğünümüz var da..." 18 Ocak 2020 | 72 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar