“Açım diyerek dileniyordu”

“Irak elimizden alınınca o hengâmede son bir çırpınışla dost devlet Türkiye’ye sığındık” Ben; Zeynep binti Hizab el-Uteybî; Irak’ın Tikrit vilayetinde doğup büyüdüm....

“Irak elimizden alınınca o hengâmede son bir çırpınışla dost devlet Türkiye’ye sığındık”
 
Ben; Zeynep binti Hizab el-Uteybî; Irak’ın Tikrit vilayetinde doğup büyüdüm. Irak’ın işgali sürecinde yaşadıklarımı anlatmaya devam ediyorum.
O gece ABD uçaklarının saldırısıyla birlikte bize siyasi görüş farklılığı yüzünden düşman olan komşumuz da kin ve nefret ile bir eline benzin bidonu, diğer eline silah; hem sağa-sola ateş ediyor, hem de yuvamızı tutuşturmaya, ocağımızı söndürmeye çalışıyordu.
Komşum olacak o adamın ABD askerlerinden daha düşmanca hâlini tarif etmeme kelimeler kifayetsiz, yetersiz kalır. Kanlı gözleri yuvasından fırlamış, bütün kuvvetiyle naralar atıyor, burada yazamayacağım en galiz küfürleri savuruyordu! Sanki çıldırmış gibiydi!
“Artık Saddam yoook!”
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Ben bittim gardaşım, ölüyorum!..” 17 Temmuz 2019 | 64 Okunma Erzurumlu arkadaşım Bayram 16 Temmuz 2019 | 87 Okunma “Ölene kadar gazeteyi bırakmam...” 15 Temmuz 2019 | 52 Okunma “Üstüne ismimi yaz gönder!..” 14 Temmuz 2019 | 74 Okunma Kalp doktoru... 13 Temmuz 2019 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar