Abi kardeşin ahşap evi

“Evi bir yaptıralım masrafı bölüşürüz. Biz de çalışır sadece usta malzeme parası öderiz...” İlim irfan sahibi, çevrelerinde sevilip sayılan; akıl danışılan, salihlerden ihlaslı iki kardeş idiler.

“Evi bir yaptıralım masrafı bölüşürüz. Biz de çalışır sadece usta malzeme parası öderiz...”

İlim irfan sahibi, çevrelerinde sevilip sayılan; akıl danışılan, salihlerden, ihlaslı iki kardeş idiler. Hayatları boyunca karıncayı dahi incitmekten sakınmışlar birbirlerine danışmadan iş yapmamışlardı.
Mahir Hoca memleketin çeşitli yerlerinde şehirde ilçelerde köylerde yirmi beş yıl hizmet ettikten sonra emekli olmuş şehre Kütahya’ya yerleşmişti. Zaman zaman bilhassa yaz aylarında sılayı rahim yapıp ata ocağına gidiyor birkaç ay olsa da babasının evinin bacasını tüttürüyordu.

Selim Hoca ise abisinden yaşça küçük olduğundan daha emekliliği hak edemediğinden aktif olarak hocalık (imamlık) yapmaya devam ediyordu. O da yurdun çeşitli yerlerinde görev yaptıktan sonra en nihayet doğduğu köye tayini çıkmıştı. Kendi köyünde imamlık yapmaya devam ediyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rehberliğin yararına inandım 29 Ekim 2020 | 50 Okunma “Bu cetvel neye yarar?” 28 Ekim 2020 | 239 Okunma Sevgiyi beslemek için... 27 Ekim 2020 | 48 Okunma Konuşan fotoğraf… 26 Ekim 2020 | 47 Okunma Çok hoş bir rüya idi... 24 Ekim 2020 | 44 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar