TIR sahası, hava sahası, itibar sahası, haysiyet sahası!

Burası Cumhurbaşkanı’nın özel şikayeti ve yargıdan önceki “bedel ödeyecekler”ilanıyla iki gazetecinin “haber” yüzünden, “casusluk, silahlı terör örgütü...

Burası Cumhurbaşkanı’nın özel şikayeti ve yargıdan önceki “bedel ödeyecekler”ilanıyla iki gazetecinin “haber” yüzünden, “casusluk, silahlı terör örgütü mensupluğu” gibi suçlamalarla tutuklandığı bir ülke.

Sanki silahları onlar taşımış gibi!

Sanki “terör örgütü” Işid’le petrol ticareti yapmışlar gibi!

Ülkenizde “tutuklanan” (bir kez daha) demokrasi, vicdan-ifade-eleştiri özgürlüğü, halkın gerçekleri bilme hakkıdır.

Can Dündar ve Erdem Gül için “ağır” isnatlarla tutukluluk istendiği (ve istenen olduğu) sırada, Nokta yöneticilerine 20 yıl, Today Zaman Yönetmeni’ne 8 yıl istenmiş, bir tweet’e bir yıl hapis verilmiş, iktidarın istemediği bir gazeteci kovulmuştu.

İktidarın önce “insani yardım”, sonra “Bayırbucak Türklenlerine silah” dediği, önce inkâr edenlerin şimdi “silah taşısa ne olur taşımasa ne olur” buyurduğu bir yerde halkın hakikate ihtiyacı vardır.

Yüzde 50’nin de yüzde 50’nin de!

Hele mesele öyle tam manada “vatan savunması” bile değil, “başkalarının vatanı” üzerine bir takım kurgular ise!

Türkiye’nin kısaltması mecazen TR’den TIR’a dönüşüyor belki de. Hem yükü itibariyle hem de o yükü sorgulayanlara çarpması yüzünden!

Yalan haber yalanlanır, düzeltilir, hapsedilmez. Tabii yalansa!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.326 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 151 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 151 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 189 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar