Olacaktı, oldu!.. Daha neler neler olacak!

Bir ülkenin, bir halkın (yahut o ülkedeki halkların) hayatına, tarihine ve talihine bu kadar çok müdahil olursa,“savaş” kendini onlara da taşımaya başlar. Mülteciler, insan-para-silah trafiği, canlı bombalar...

Bir ülkenin, bir halkın (yahut o ülkedeki halkların) hayatına, tarihine ve talihine bu kadar çok müdahil olursa,“savaş” kendini onlara da taşımaya başlar.

Mülteciler, insan-para-silah trafiği, canlı bombalar, Tırlar derken; ordular, uçaklar, bombalar ve bir ötekinin sınırını, sinirini ihlal etmeler ve vurmalar.

Türkiye’nin pozisyonu şöyle şimdi:

Bize göre hava sahasını ihlal eden, onlara göre etmeyen bir “Rus uçağı” vuruldu.

Aynı Türkiye’den, İncirlik’ten, aynı ülkenin bazı topraklarını bombalamak üzere ABD uçakları da havalanıyor.

ABD’nin ve Türkiye’nin NATO müttefiki Fransız uçakları ise mesela Rus uçakları ile “müttefik” sayılıyor.

Türkiye bir “savaş”ın kıyısındayken de esasen için için içine kayıyordu; şimdi çok daha büyük bir savaş kıyısında dolaşıyor. Sanki adım adım itiliyor.

Bir de, Cumhurbaşkanlığı neden Genelkurmay bile “bilinmeyen uçak” derken hemen “Rus uçağı” deyiverdi de sonra yuvarladı gitti?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.326 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 151 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 151 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 189 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar