Öğretmenin ölümünü bir de benden dinleyin!

“Serkan Öz Hoca’nın eski öğrencisi olarak cenazesine katıldım, detayları hocalarımdan dinledim. Haberlerde duyduğumdan farklı şeyler öğrenip daha üzüldüm. İçimden geçenleri sizle...

“Serkan Öz Hoca’nın eski öğrencisi olarak cenazesine katıldım, detayları hocalarımdan dinledim. Haberlerde duyduğumdan farklı şeyler öğrenip daha üzüldüm.

İçimden geçenleri sizle paylaşmak istedim. Umarım yayınlarsınız.

Yalova Fen Lisesi’den 8 yıl önce mezun oldum. Hoca’dan lise sonda ders aldım. Yurtta kaldığımız süre belletmendi, az çok tanıdım.

Ona benzer hiç insan tanımadım hayatta; değişikti. Genelde giyim kuşama dikkat etmeyen (takım elbiseli de çok özenli değildi), sinekkaydı tıraşla nadiren gördüğümüz, çok sigara içen, paradan anlamayan, sosyal iletişimi zayıf ama çok duygusal ve müthiş zekiydi.

Bizim gibi küçük dertleri yoktu, dertleri büyüktü; felsefi yönü kuvvetli, sorgulayan kişiydi. İnsan varlığını, dünyayı, kuralları sorgulardı. Çok okuyan, sanatla ciddi ilgili, dolu dolu tartışabilecek biriydi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.314 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 142 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 143 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 183 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar