Kimine her yer Soma, kimine her şey Tekme!

AKP öncesinde de bir hukuk devleti zaten hiç olmamıştı…O yüzden Kin ve Fesat devleti oluşturmak da zor olmadı! *** İstemediğin bir karar veren (tut ki komplo) hakimi tutuklamakla da yetinmeyip doktor eşini işten kovan bir Kin ve...

AKP öncesinde de bir hukuk devleti zaten hiç olmamıştı…
O yüzden Kin ve Fesat devleti oluşturmak da zor olmadı!

***

İstemediğin bir karar veren (tut ki komplo) hakimi tutuklamakla da yetinmeyip doktor eşini işten kovan bir Kin ve Fesat bu Esat!
Bu işin vicdanı yok da, aklının bir köşesinde “masumiyet karinesi” hiç olmadığı gibi, velev ki suçlu olsun, “suçun şahsiliği” de yok.
Emeğe, bir insanın haklarına, bir kadının hayatına saygı hiç yok.
Bunu en açık biçimde bir senede işyerlerinde katledilmiş 1800’den fazla işçi söyleyebilirdi ama onları “oralara gömdüler” çoktan!
Sermayenin ve devletin bir insafsızlık, izansızlık ve vicdansızlık olarak saldırganlığını o işçilerin biten hayatları da biliyor, Dink’in çocukluğunun ve yetim çocukların Armen Kampı’nın yıkılan duvarları da.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.314 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 142 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 143 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 183 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar