Eyyy Kral, eyyy Saray; Sisi’ye tavrını koy!

Mısır’ın “halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanı” Mursi, askeri darbeyle devrildikten sonra, önce 20 yıl hapse, şimdi de idama mahkum edildi. Müslüman Kardeşler, Hamas, Hizbullah üyesi...

Mısır’ın “halk tarafından seçilmiş ilk cumhurbaşkanı” Mursi, askeri darbeyle devrildikten sonra, önce 20 yıl hapse, şimdi de idama mahkum edildi.

Müslüman Kardeşler, Hamas, Hizbullah üyesi olarak suçlanan 100 kadar kişiyle birlikte.

***

Türkiye’nin “halk tarafından seçilmiş ikinci cumhurbaşkanı” Erdoğan, Mısır darbesinin başından beri yaptığı gibi, bu karara da tepki gösterdi.

Mısır’da daha ilk saniyede tereddüt etmeden “Bu bir darbedir; darbe de darbedir”diye yazmış biri olarak bu tepkiyi elbette takdir ediyorum.

***

Erdoğan tepkisini bilhassa “Batı”ya yöneltti:

“Bu, sandığa verilmiş idamdır. Batı maalesef hala darbeci Sisi’ye karşı tavrını ortaya koyamıyor. Hani sizde idam yasaktı. Neden duruyorsunuz? Neden susuyorsunuz?”

Başından beri özellikle ABD’nin “darbeci” tavrını yazmış biri olarak bunu da takdir ediyorum.

Elbette, kendisinin hiç anmadığı onca “Batı” sivil toplum örgütünün “darbe ve idam” karşısındaki tavrını asla görmezden gelmeden!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.314 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 142 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 143 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 183 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar