Demir gibi demiryolu!

Böylesini ilk defa duydum. Belki siz duymuşsunuzdur! Çok önemli bir konu üstüne bir bakanla röportaj yapan bir gazete, cevaplarda Başbakanlığın aşırı müdahalesi olduğu gerekçesiyle röportajı...

Böylesini ilk defa duydum. Belki siz duymuşsunuzdur! Çok önemli bir konu üstüne bir bakanla röportaj yapan bir gazete, cevaplarda Başbakanlığın aşırı müdahalesi olduğu gerekçesiyle röportajı yayınlamamış! Bu da medyada ortaya çıkıyor.

SÖYLEŞİYİ GÖNDERMEK

Fransa’da ekonomik konulara ağırlık veren Les Echos Gazetesi, Ulaştırma Bakanı Elisabeth Borne ile devlet demiryolu şirketi SNCF ve dün başlayan yoğun grevler konusunda bir röportaj yapıyor.

Sonra da (anlaşıldığı kadarıyla) talep üzerine metni yayınlamadan önce bakana gönderiyor.

(Bir zamanlar ülkemizde bir manası olan Türkiye Gazeteciler Hak ve Sorumluluk Bildirgesi’nin de kabul etmediği bir davranış mesela.)

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.321 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 146 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 147 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 188 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar