Çünkü barış topyekûn bir ruhtur!

Bir önceki cumartesi Ankara Garı en az 100 kişilik katliam ve onca yaralı ile infilak etti. Bu cumartesi de Dağlıca yine kan ağladı. Dağın bir yanında biri tabur komutanı, yanlış yoksa iki astsubay, bir er “dört...

Bir önceki cumartesi Ankara Garı en az 100 kişilik katliam ve onca yaralı ile infilak etti.

Bu cumartesi de Dağlıca yine kan ağladı.

Dağın bir yanında biri tabur komutanı, yanlış yoksa iki astsubay, bir er “dört şehit”, öte yanında “17 etkisiz hale getirilen.”

“Eylemsizlik, çatışmasızlık” denenin nasıl bir şey olduğunu kim nasıl anlayacak?

***

İnanabiliyor musunuz; bu memleket “böyle kanamama”nın eşiğine gelmişti.

Tamam, eşiği geçmemişti ama oralardaydı.

“Süreci sabote etmek isteyen” muhalefete kızgın, “Baldıran içmeye hazır”, halka müjde üstüne müjde veren önceki Başbakan da, “bir daha Türkiye topraklarında çatışma olmaz” demiş HDP’liler de herkesi buna ikna etmişti.

Şunu düşünebiliyor musunuz?

Suruç ve 7 Haziran seçimlerinden bu yana can vermiş yüzlerce asker, polis, sivil ve “etkisiz hale getirilen örgüt mensubu” şu anda hayattaydı ve sonrakilerin de hayatta kalabilmesi için bu ülke, bu devlet, siyasetin çeşitli unsurları akıllarını ve vicdanlarını tahkim etme fırsatını daha çok buluyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.326 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 151 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 151 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 189 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 101 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar