Bul parayı, yakala karayı!

Gazeteciler "eski Cumhurbaşkanı" nın peşini bırakmıyor. Bağımsız yargı da. "Kaddafi'nin gölgesi" de! Fransa'nın öncü olduğu Libya bombardımanından hemen önce, 2011'de Le Figaro Gazetesi muhabiri Minoui...

Gazeteciler "eski Cumhurbaşkanı" nın peşini bırakmıyor. Bağımsız yargı da. "Kaddafi'nin gölgesi" de! Fransa'nın öncü olduğu Libya bombardımanından hemen önce, 2011'de Le Figaro Gazetesi muhabiri Minoui konuşmuştu (sonra linç edilen) Libya lideriyle:

“Sarkozy’yi iktidara getiren benim. Bu çadırın altına geldi. Seçim için para istedi. Biz de verdik.”

Sarkozy destekçisi Le Figaro sansürlemedi ama ilk sayfanın en altında küçülterek verdi. Saray yalanlaması daha büyüktü. (Bu da sorgulanıyor!)

Sonra Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin kararıyla Fransa, ABD ve İngiltere ile anlaştığı saatten de önce bombardımana başladı. İddia Kaddafi’yle birlikte yerle bir oldu sanıldı.

ORİJİNALLİĞİ KANITLANDI

Öyle olmadı.

İnternet üzerinden bağımsız gazetecilik yapan, Macron’u da çok sıkıştıran Plenel’in yönettiği Mediapart 2012’de ilk bombayı patlattı:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Komple saldırı mı komplo tezgâh mı? 05 Ekim 2018 | 4.315 Okunma Bundan böyle, Aznavour da yok! 02 Ekim 2018 | 142 Okunma İnci Sokağı'ndaki kız! 30 Eylül 2018 | 143 Okunma Fransa başbakanıydı… Barselona başkan adayı oldu! 28 Eylül 2018 | 183 Okunma Ajax'tan takasa, Avrupa'nın Pers seferi! 26 Eylül 2018 | 94 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar