Tanrım lütfen aklıma mukayyet ol!..

Yüksek Seçim Kurulu’nun 6 Mayıs’ta istanbul seçimini iptal ettikten sonra yaptığı kısa açıklamayı hatırlıyor musunuz?.. Hani 7 susan üyenin oyuyla iptal edilen seçimin kısa gerekçesini?...

Bakın YSK’nın o açıklamasında iptal gerekçesi nasıl açıklanmıştı:
Sandık kurullarına usule uygun olmayan (kamu görevlisi olmayan) başkanların atanması…
Başka? Başka bir şey yoktu! Sandık kurullarının bu şekilde oluşturulması seçimin güvenilirliğini sarsmış, bu da iptal nedeni olmuştu!..
Gelelim 250 sayfalık gerekçeli karara; yalnızca 12 sayfasında iptal nedenini anlatan 7 susan üye yine 754 sandık kurulunun usule uygun olmadığını belirtip, yanına iki gerekçe daha ekleyerek işin içinden çıkmıştı!.. Ancak ön planda yine aslanlar gibi usulsüz sandık kurulları duruyordu!..
Millet sıcağı sıcağına bu durumu tartışırken bir anda ne gördük dersiniz?..
23 Haziran İstanbul Büyükşehir Başkanlığı için oluşturulan sandık kurullarında da kamu görevlisi olmayanlar yer almış, iyi mi!..
Avukat Onur Cingil, dün Başkan Sadi Güven imzalı YSK kararını yayınlayarak şu bilgiyi paylaştı:
YSK, İstanbul seçimlerini “sandık kurulu başkanı memur değil” diyerek iptal ederken, aynı YSK dün verdiği kararla ‘298 SK 23/Son’a göre kurul üyelikleri memur olmayanlardan da doldurulabilir’ diyor. Tam rezalet!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Biz iktidarların uşağı olamayız!.. 15 Haziran 2019 | 146 Okunma Siz bu satırları okurken o cezaevinde olacak!.. 14 Haziran 2019 | 314 Okunma “AKP’de panik Binali Bey’e yazık!” 13 Haziran 2019 | 1.342 Okunma Bakın siz şu Rum Kesimi’nin cüretkarlığına!.. 12 Haziran 2019 | 344 Okunma Johnson mektubu 11 Haziran 2019 | 467 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar