Payımıza düşecek olan...

Güle oynaya bölünüyoruz, ne güzel!..Muhterem medyamızda bir sevinç, bir coşku, sormayın gitsin… Mesela Akşam gazetesi “Megri Amed” başlığını manşete çekti.. Amed...

Güle oynaya bölünüyoruz, ne güzel!..

Muhterem medyamızda bir sevinç, bir coşku, sormayın gitsin… Mesela Akşam gazetesi “Megri Amed” başlığını manşete çekti.. Amed, Diyarbakır’ın yeni adı!.. PKK kullanırdı yalnızca, şimdi yandaşların dilinde!.. Eee, Tayyip BeyKürdistan” deyince, TMSF’nin gazetesinin “Amed” selamı çakmasında hiç bir mahzur yok tabii!.. Diğer gazeteler de Türkçe-Kürtçe başlıklarla mutluluklarını paylaşmaktan geri durmadılar doğal olarak!..

Diyarbakır’da kim ev sahibi, kim misafir iyice birbirine karıştı… Devlet başkanı protokolü ile karşılanan Mesut Barzani, Türkiye Cumhuriyeti’nin Başbakanı’na “hoş geldiniz” dedi mi, bilemiyorum ama Tayyip bey ve bakanları, Batı’dan gelen misafirler olarak gayet iyi ağırlandılar!.. Zaten BOP Merkezi Amed’in Belediye Başkanı Osman Baydemir, en açık şekilde anlattı nereye gelindiğini:

Kuzey Kürdistan’a hoş geldiniz!..

Ben, “Kim misafir, kim ev sahibi karıştı” diyorum ama siz bana bakmayın!..

Açın, Tayyip Bey’in “Kürdistan lideri” diye selamladığı Barzani’nin partisi KDP’nin Facebook sayfasını, kimin “ev sahibi” olduğunu nal gibi göreceksiniz!.. O sayfada yer alan “rdistan” haritasına iyi bakın; o haritada Türkiye’nin tam 21 ili yer alıyor!.. Güneydoğu Anadolu’nun tamamı ile Doğu Anadolu’nun büyük bölümü Kürdistan sınırlarının içinde gösteriliyor, iyi mi!.. Birileri çıkıp “Eski o canım” türünden şarlatanlık yapabilir, sakın kanmayın, aynı sayfada Barzani’nin Diyarbakır, affedersiniz, Amed konuşmaları da yer alıyor!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayasofya’da namaz Lozan’da yasak!.. 25 Temmuz 2020 | 1.813 Okunma Bağımsızlık gününde Ayasofya daveti!.. 24 Temmuz 2020 | 290 Okunma Tertemiz sosyal medya pirüpak iktidar!.. 23 Temmuz 2020 | 153 Okunma “Tayyip Bey bundan sonra daha açık oynayacak!” 22 Temmuz 2020 | 666 Okunma Cezaevi ve hükümlü tutuklu cenneti güzel memleketim!.. 21 Temmuz 2020 | 146 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar