Önce sloganını sonra da adını yasakladılar!..

31 Mart yerel seçimlerinden önce alay ediyorlardı halbuki… Mesela AKP’li Cumhurbaşkanı, mitinglerde, gayet alaycı hatta küçümseyen bir ifade ile şöyle diyordu:

Kimseyi bulamadılar, İstanbul’un kenarında bir ilçenin başkanını aday yaptılar!..
Kenar ilçenin Başkanı” adı takıldı hemen… Reis’in deyişiyle Binali Yıldırım’ın karşısında esamesi ile okunmazdı; büyük makamlara gelmiş, ağırlığı olan, dünya liderlerince bile tanınan bir devlet adamının karşısında hiçbir hükmü yoktu!..
Yanaşma kalemler işareti alınca “Vurun abalıya” misali giydirmeye başladılar; aşağılamak için akla hayale gelmedik yalanlar ürettiler, bir “Kenar mahallenin gülü” demedikleri kaldı. Beylikdüzü’nde ve diğer “kenar ilçelerdeki” insanları nasıl rencide ettiklerini düşünmediler bile… Çok da iyi yaptılar!.. Başlangıçta yalnızca İstanbul’un yüzde 16’sı tarafından ancak tanınan Ekrem İmamoğlu kısacık sürede tüm Türkiye’de ve dünyada tanındı, iyi mi!
İktidara yakın ancak biraz olsun vicdanı olan yazarların da teslim ettiği üzere, kendi becerisi, samimiyeti ile halkın sevgisini kazanmış olan İmamoğlu, yanaşmaların sayesinde de daha çok tanınmış, ilgi odağı olmuştu.. Reis’e yaranalım derken, her partiden oy alan bir kahraman yaratmışlardı!..
Kenar ilçenin başkanı, İstanbul’u söke söke aldı, mosmor oldular!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin başına örülmek istenen çorap!.. 15 Ekim 2019 | 1.017 Okunma Filistin de Türkiye’yi kınadı!.. 12 Ekim 2019 | 3.022 Okunma Korkusuz Gazetesi’nin Medipol Üniversitesi’ni hedef alan gerçek dışı ve itibar zedeleyici haberine cevabımızdır 11 Ekim 2019 | 756 Okunma Taşeron Olmanın Utancı!.. 10 Ekim 2019 | 528 Okunma Bu küstahlığın perde arkası çok önemli?!. 09 Ekim 2019 | 511 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar