Kayıt altına almak demek fişlemek demektir!..

YSK’nın İstanbul seçiminin yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bölümünü iptal ettiği akşam, Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü’nde halka seslendi…

Tarihi bir konuşmaydı… Seçimi kazanmasını anasının ak sütü gibi temiz ve helal” olarak niteledikten sonra hem sanatçılara hem de iş dünyasına çok net bir çağrı yaptı:
Susmayın artık, konuşun!..
Büyük etki yapan bu çağrıya sosyal medyadan yağmur gibi destek geldi; ülkenin önde gelen  sanatçıları, İmamoğlu’na “Her şey çok güzel olacak” hastagı ile alkış simgeleriyle yanıt verdiler… Şarkıcı Ege, “Her şey çok güzel olacak” sloganının şarkısını bile yaptı!..
Sonrasında ne oldu peki? Cumhurbaşkanlığı Arşiv Dairesi Başkanı Muhammet Safi isimli muhterem, “Kayıt” başlığı ile İmamoğlu’na destek veren sanatçıların bir listesini yaptı, sonra da büyük bir marifetmiş gibi sosyal medya hesabından paylaştı; tümü bildiğiniz, sevdiğiniz, izlediğiniz isimler… Peki başlıktaki o “Kayıt” sözcüğü ne anlam ifade ediyordu?.. Çok basit:
Fişlendiniz arkadaşlar, geçmiş olsun!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nur topu gibi bir ateşkesimiz oldu!.. 19 Ekim 2019 | 338 Okunma Yükseköğretimde akıllara seza bir facia daha!.. 18 Ekim 2019 | 700 Okunma Ermeni soykırımından Kürt soykırımına!.. 17 Ekim 2019 | 808 Okunma 1 - Emperyalistin kalleşliği bitmez!.. 16 Ekim 2019 | 478 Okunma Türkiye’nin başına örülmek istenen çorap!.. 15 Ekim 2019 | 1.251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar