Kayıt altına almak demek fişlemek demektir!..

YSK’nın İstanbul seçiminin yalnızca İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı bölümünü iptal ettiği akşam, Ekrem İmamoğlu Beylikdüzü’nde halka seslendi…

Tarihi bir konuşmaydı… Seçimi kazanmasını anasının ak sütü gibi temiz ve helal” olarak niteledikten sonra hem sanatçılara hem de iş dünyasına çok net bir çağrı yaptı:
Susmayın artık, konuşun!..
Büyük etki yapan bu çağrıya sosyal medyadan yağmur gibi destek geldi; ülkenin önde gelen  sanatçıları, İmamoğlu’na “Her şey çok güzel olacak” hastagı ile alkış simgeleriyle yanıt verdiler… Şarkıcı Ege, “Her şey çok güzel olacak” sloganının şarkısını bile yaptı!..
Sonrasında ne oldu peki? Cumhurbaşkanlığı Arşiv Dairesi Başkanı Muhammet Safi isimli muhterem, “Kayıt” başlığı ile İmamoğlu’na destek veren sanatçıların bir listesini yaptı, sonra da büyük bir marifetmiş gibi sosyal medya hesabından paylaştı; tümü bildiğiniz, sevdiğiniz, izlediğiniz isimler… Peki başlıktaki o “Kayıt” sözcüğü ne anlam ifade ediyordu?.. Çok basit:
Fişlendiniz arkadaşlar, geçmiş olsun!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gazetecinin göğsüne iliştirilen “yerli milli” madalyası!.. 22 Mayıs 2019 | 162 Okunma Binali Bey şeytana pabucunu ters giydirdi!.. 21 Mayıs 2019 | 1.565 Okunma Vatan kahramanı Vahdettin öyle mi?!. 18 Mayıs 2019 | 729 Okunma Önce sloganını sonra da adını yasakladılar!.. 17 Mayıs 2019 | 748 Okunma Kefen parası da sizlere ömür!.. 16 Mayıs 2019 | 537 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar