Halkın ve demokrasinin zaferi!..

İstanbul Maltepe’de yaklaşık 16 gün süren, AKP ve MHP sayesinde bir türlü bitmeyen, defalarca itiraz edilip itiraz edilen oyların sayımı önceki gece saat 22.05 itibarıyla nihayet sona erdi… Sonuç:-Ekrem...

İstanbul Maltepe’de yaklaşık 16 gün süren, AKP ve MHP sayesinde bir türlü bitmeyen, defalarca itiraz edilip itiraz edilen oyların sayımı önceki gece saat 22.05 itibarıyla nihayet sona erdi… Sonuç:
-Ekrem İmamoğlu 13 bin 781 oyla başkanlığı bir kez daha kazandı!..
Sonra ne oldu? İlçe Seçim Kurulu tutanakları birleştirip, İl Seçim Kurulu’na gönderdi… Gün içinde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın mazbatası da teslim edildi… Peki ya sonra?.. Dün akşamüstü saatlerinde, yazımın gazeteye teslim saatini de zorlayarak bekledim; ufukta bir mazbata görünmeyince bilgisayarımın başına oturdum!..
Bir kez daha anladım ki, bizim memlekette yasaların, içtihatların hiç mi hiç önemi yoktur!.. Bu ne demektir peki?.. Şöyle de anlatılabilir:
-Bu güzelim ve kahredici ülkede adaletin gücü değil, gücün adaleti geçerlidir!..
Gücü elinde tutan, istediği konuda istediği gibi davranabilir, tehdit edebilir, baskı yapabilir, yasaları çiğneyebilir!.. Bu ülkenin namuslu hukukçuları günlerdir haykırıyor, iktidar partisinin ve küçük ortağının olağanüstü seçim iptali başvurularının yasaya aykırı olduğunu, YSK’nın seçimleri yenilenme istemini reddetmesi gerektiğini tüm gerekçeleriyle, yasa maddeleriyle ortaya koyuyor ama nafile!..
Yukarıda değindiğim gibi dün akşamüstü saatlerine dek ne İl Seçim Kurulu’ndan ne de Yüksek Seçim Kurulu’ndan tık çıktı…
-Derken hava birden değişti!..

Helal olsun bu halka!.. Bir anda güneş açtı, bahar geliverdi!..
Saat 16.00 civarlarında Ekrem İmamoğlu, İl Seçim Kurulu’na davet edildi…
-Bu önce vefakar ve cefakar halkın sonra da böylesine devasa bir kumpas sürecini hakkıyla idare eden, milim geriye adım atmayan Ekrem İmamoğlu’nun zaferidir!..
Herkes, şapkasını önüne koyup seçim gecesinden bu yana 16 gün boyunca yaşananları düşünsün lütfen; bir kabus yaşandı adeta… İpe sapa gelmez iddia...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Nadira’nın “intiharında” şüphe üstüne şüphe!.. 23 Ekim 2019 | 619 Okunma Tüh itibarımız yerlerde sürünüyor!.. 22 Ekim 2019 | 771 Okunma Nur topu gibi bir ateşkesimiz oldu!.. 19 Ekim 2019 | 609 Okunma Yükseköğretimde akıllara seza bir facia daha!.. 18 Ekim 2019 | 711 Okunma Ermeni soykırımından Kürt soykırımına!.. 17 Ekim 2019 | 811 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar