En yerli ve en milli kurum: ABD’li Mckinsey!..

Gündeme ilk olarak “Türk ekonomisini düzeltecek” kurum olarak oturmuştu!.. Bizim ekonominin, sele kapılmış yavru ceylan misali uçuruma doğru sürüklendiği günlerdi…

AKP’li Cumhurbaşkanı Washington’da Başkan Trump ile görüşmeye gitmiş, yanına damadını da almıştı… Hazine ve Maliye Bakanı damat, müjdeyi işte orada vermişti:
ABD’li Mckinsey şirketi, Türk ekonomisini yakından izleyecek, raporlar hazırlayacak ve danışmanlık yapacak!..
Bakan Albayrak’ın açıklaması böyleydi. ABD’li şirketin bu “çok faideli” çalışmalarının Amerikan doları ve Türk lirası cinsinden kaça patlayacağını ise açıklamamıştı!..
Ortalık karıştı tabii; Türkiye’nin tamamen Batı boyunduruğuna mahkum edildiği, IMF kapısının ardına kadar açıldığı eleştirileri yükseliverdi… Tam da o günlerde ortaya bir de Mckinsey ile çok daha önceden anlaşma yapıldığı iddiaları ortaya atılmasın mı!.. Eleştirilerin dozu daha da artınca görünürde o iş yattı!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Alçak, katil, cani, hırsız Türkler!..” 24 Temmuz 2019 | 27 Okunma Türkiye’nin en acil beka sorunu: Suriyeliler!.. 23 Temmuz 2019 | 787 Okunma Arkadan hançerlenen Demiryolları!.. 20 Temmuz 2019 | 345 Okunma Türkiye’nin yüz ağartan kenti!.. 19 Temmuz 2019 | 603 Okunma Bir ülke bir millet nasıl cemaatleşir ve köleleşir?!. 18 Temmuz 2019 | 1.251 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar