En yerli ve en milli kurum: ABD’li Mckinsey!..

Gündeme ilk olarak “Türk ekonomisini düzeltecek” kurum olarak oturmuştu!.. Bizim ekonominin, sele kapılmış yavru ceylan misali uçuruma doğru sürüklendiği günlerdi…

AKP’li Cumhurbaşkanı Washington’da Başkan Trump ile görüşmeye gitmiş, yanına damadını da almıştı… Hazine ve Maliye Bakanı damat, müjdeyi işte orada vermişti:
ABD’li Mckinsey şirketi, Türk ekonomisini yakından izleyecek, raporlar hazırlayacak ve danışmanlık yapacak!..
Bakan Albayrak’ın açıklaması böyleydi. ABD’li şirketin bu “çok faideli” çalışmalarının Amerikan doları ve Türk lirası cinsinden kaça patlayacağını ise açıklamamıştı!..
Ortalık karıştı tabii; Türkiye’nin tamamen Batı boyunduruğuna mahkum edildiği, IMF kapısının ardına kadar açıldığı eleştirileri yükseliverdi… Tam da o günlerde ortaya bir de Mckinsey ile çok daha önceden anlaşma yapıldığı iddiaları ortaya atılmasın mı!.. Eleştirilerin dozu daha da artınca görünürde o iş yattı!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Filistin de Türkiye’yi kınadı!.. 12 Ekim 2019 | 3.011 Okunma Korkusuz Gazetesi’nin Medipol Üniversitesi’ni hedef alan gerçek dışı ve itibar zedeleyici haberine cevabımızdır 11 Ekim 2019 | 749 Okunma Taşeron Olmanın Utancı!.. 10 Ekim 2019 | 524 Okunma Bu küstahlığın perde arkası çok önemli?!. 09 Ekim 2019 | 509 Okunma Fırat’ın doğusunda kurtlarla dans!.. 08 Ekim 2019 | 883 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar