Cumhur İttifak’ının üçüncü ortağı: İmralı!..

Pes doğrusu yani, bu nasıl bir hızdır yarabbi!.. Okuyanlar anımsayacaktır; dünkü yazım “İktidarın son kozu Öcalan” başlığını taşıyordu… Neden böyleydi başlık?...

Çünkü, iktidarın başlıca yandaşı Sabah Gazetesi’nin Ankara Temsilcisi Okan Müderrisoğlu, önceki gün köşesinde “Abdullah Öcalan’ın bir mesaj vermesi lazım. Avukatları biran önce (yani seçim öncesi) bu mesajı açıklamalı” diye yazmıştı!..
Ben de buradan yola çıkarak “demek ki durum çok vahim, kala kala Öcalan ile Ordu Valisi’ne kaldı Cumhur İttifakı” yorumunu yapmıştım!..
Gerçi Müderrisoğlu’nun yazısı bir duyum sonucu muydu, yoksa temenni miydi bilmiyorum ancak, bakın şu Tanrı’nın işine, dün akşam saatlerinde, kimin nesi olduğu, Öcalan’ı nasıl ziyaret edebildiği anlaşılamayanı bir zat İmralı’dan getirdiğini iddia ettiği bir mektubu medya ile paylaşıverdi!..
Tesadüfün böylesi, ancak “Alice Harikalar Diyarında” türü fantastik masallarda bulunur diye bilirdik; ancak deli gibi ve de büyük bir çaresizlik içinde Kürt asıllı yurttaşların oylarına muhtaç olan AKP’nin yüzü suyu hürmetine seçime yalnızca iki gün kala şapkadan çıkıverdi Öcalan’ın mektubu!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İbiş vergisi!.. 21 Eylül 2019 | 480 Okunma Maklubeye kaşık sallayanlar!.. 20 Eylül 2019 | 1.609 Okunma Zenginin malı yoksulun ahı!.. 19 Eylül 2019 | 429 Okunma Payımıza düşecek olan... 18 Eylül 2019 | 472 Okunma Bir ayda 96 bin işsiz!.. 17 Eylül 2019 | 271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar