Çirkefliğin sınırı!..

Gazetecilik adına bir kez daha utandım, yerin dibine geçtim… Pazar akşamı gerçekleşen “Tarihi Buluşma” sonrası yandaş medyanın içine düştüğü durum gerçekten içler acısıydı! ...

Bir bölümü erken baskıya girmek durumunda olan iktidara yapışmış gazeteler anladığım kadarıyla daha program başlamadan sonucu yazmışlar, içeriği kafalarına göre doldurmuşlar ve birbirine benzer manşetleri döşenmişlerdi:
İmamoğlu’nu Yıldırım çarptı!..
Ancak, “mızrak çuvala sığmıyordu!..Binali Bey’in en yakınındakiler dahi durumu “umutsuz vaka” olarak nitelendirirken, iktidarın “şövalyeleri!” Binali Yıldırım’ı galip olarak ilan etmekte hiçbir sakınca görmüyordu… Ne yazık ki hevesleri kursaklarında kaldı; kamuoyu araştırma şirketleri dahil, kamuoyunun ezici çoğunluğu aynen benim dün yaptığım analizdeki noktaları onaylamış, iktidar adayının yaptığı gafları, gerçekleri saptırma girişimlerini bir bir not etmişlerdi!..
Binali Bey kaybetmişti!..
Baktılar olmuyor, bu kez daha önce hiç sıkılmadan “Sahte” dedikleri Sayıştay Raporunda İBB rakamlarının yer almadığını sayıklamaya başladılar, iyi mi!.. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Arkadan hançerlenen Demiryolları!.. 20 Temmuz 2019 | 345 Okunma Türkiye’nin yüz ağartan kenti!.. 19 Temmuz 2019 | 601 Okunma Bir ülke bir millet nasıl cemaatleşir ve köleleşir?!. 18 Temmuz 2019 | 1.251 Okunma “Ümmet” ile “Fındık fıstık meselesi!..” 17 Temmuz 2019 | 903 Okunma Kuzey Ege’nin en güzel Abisi 16 Temmuz 2019 | 341 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar