Bu küstahlığın perde arkası çok önemli?!.

Yahu, daha dünkü yazımın mürekkebi bile kurumadı!..ABD Başkanı Trump’ın “Suriye’den çekiliyoruz” açıklamasını yorumlarken şöyle demiştim:–Hakkında “yalan...

Yahu, daha dünkü yazımın mürekkebi bile kurumadı!..

ABD Başkanı Trump’ın “Suriye’den çekiliyoruz” açıklamasını yorumlarken şöyle demiştim:

Hakkında “yalan haritası” bile yayımlanan başkan!..

Bu satırların yazılmasının üzerinden üç saat bile geçmeden, Trump isimli zat sosyal medya hesabından şöyle bir mesaj paylaştı:

Daha önce de belirttiğim gibi ve yinelemek gerekirse, Türkiye benim büyük ve eşsiz bilgeliğimle (my great and unmatched wisdom!) limiti aşmak olarak düşündüğüm herhangi bir şeyi yaparsa Türkiye ekonomisini tamamen yok ederim (daha önce yaptım!)

Şimdi bu mesajın neresinden tutmak gerekir, söyler misiniz?… Bu küstah satırlardan fışkıran yüksek ego, hatta megalomaniyi bir tarafa bırakalım, eldeki mal belli!.. Ancak NATO’da birlikte olduğu, ne kadar inanmasak da “stratejik ortak” olarak lanse ettiği bir ülkeye karşı “Ekonomisini tamamen yok ederim” diye açıkça tehdit etmek ne demektir?.. Bununla da yetinmeyip, “Daha önce yaptım” diye adeta övünmek hangi ortaklığın, hangi dostluğun göstergesidir acaba?!. Ayrıca hangi sınırlardan söz ediyor ABD Başkanı, hangi sınırlar aşılırsa mahvedecek Türkiye’yi?..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Bütün okullar imam hatip olacak!” 04 Temmuz 2020 | 554 Okunma UnutMADIMAKlımda!.. 03 Temmuz 2020 | 143 Okunma Sıra geldi sosyal medyaya! 02 Temmuz 2020 | 2.762 Okunma Anlayana ibret tablosu!.. 01 Temmuz 2020 | 205 Okunma Ek vergiler bahane ekonomi şahane!.. 30 Haziran 2020 | 177 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar