Biz iktidarların uşağı olamayız!..

SÖZCÜ Davası yine bir başka bahara kaldı sayın seyirciler!.. İstanbul 37. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen dava duruşması için dün Çağlayan Adliyesi’ndeydik…

Hem duygulu, hem esprili hem de bu kara komediye karşı dimdik ve kararlı bir hava içinde başladı duruşma…
İlk olarak sevgili Emin Çölaşan Ankara’dan SEGBİS sistemiyle bağlandı. Son savunması sorulduğunda, “Zaten iki kez savunma verdim. Üzerine söylenecek bir şey yok. Tüm suçlamalar havada kalmaktadır” dedikten sonra, şu sözlerle bitirdi konuşmasını:
FETÖ’ye destek olayı bizim gazeteye sığmaz!..
Sevgili ağabeyim Necati Doğru ise gözlerimi yaşartan, “işte budur” dedirten, manifesto niteliğinde bir konuşma yaptı. Kardeş gazetemiz SÖZCÜ’de detayları zaten okuyacaksınız ama şu sözleri eminim salondaki herkese gurur dolu duygusal anlar yaşattı:
İktidarın uşağı olmadığım için beni karşınıza getirdiler. Ne iktidarların ne de iktidara gelmek isteyenlerin uşağı olamam!..
SÖZCÜ Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni sevgili Metin Yılmaz ise ilk iddianamede 15 manşet haber üzerinden yargılanırken, daha sonra bu sayının 6’ya düştüğünü belirtti ve o 6 haberi tek tek anlatarak, bu haberleri diğer gazetelerin de kullandığını kopyalarını da göstererek ispatladı. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP’li başkanlar Saray’a kabul edildi!.. 14 Eylül 2019 | 2.840 Okunma Dünyanın en başarılı karşı devrimi: 12 Eylül!.. 13 Eylül 2019 | 2.621 Okunma “Köle toplum” yaratma oyunu!.. 12 Eylül 2019 | 345 Okunma İstanbul Havalimanı vahim iddialara yanıt verdi 11 Eylül 2019 | 3.175 Okunma “Biz aslında yaşayan ölüleriz!..” 10 Eylül 2019 | 1.803 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar