Bir yaratığın mahkemedeki savunması!..

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü’nde çalışan Ömer Albayrak isimli herif, 16 Nisan 2017 Anayasa Referandumu öncesinde sosyal medya hesabından şu iğrenç mesajı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Haller Müdürlüğü’nde çalışan Ömer Albayrak isimli herif, 16 Nisan 2017 Anayasa Referandumu öncesinde sosyal medya hesabından şu iğrenç mesajı paylaşmıştı:
Sevgili dostlar, CHP açıkça savaş ilan ederek bu hususta elinden geleni ardına koymamaktadır. Meclis’te başladıkları saldırganlıklarını tüm eylem ve söylemleri ile EVET’ çilerin üzerine çevirmişlerdir. 17 Nisan günü savaşı kazanınca, bunların karıları ve kızları GANİMET olarak EVET’çilere HELALDİR.
İnsan olanın, vicdanı olanın aklının ucundan geçmeyecek bu alçakça mesaj doğal olarak büyük tepki çekti… Savcılık bu kişi hakkında “halkı kin ve düşmanlığa karşı tahrik” suçundan soruşturma açtı. Mahkeme “suçun kamu barışına karşı işlenen suçlar” kapsamında değerlendirilebileceğine hükmetti…
Bu kişi o günden beri yargılanıyor. Mahkemenin hakimi sanığa ek savunma hakkı verdi. O da ek savunmasını yaptı ve bakın ne dedi:
-Paylaşılan yazı benim ilk haliyle dağıtılmış bir yazı değildir. Sonradan değiştirilerek medyaya verilmiştir. Benim paylaştığım yazı “ 17 Nisan günü savaşı kazanınca bunların karıları kızları ganimet olarak Evet’çilere helaldir” şeklindedir. Yazının başındaki “Hayırcılar” kısmı benim yazımda yoktur.  Ayrıca ganimettir de kaldırılmış!..
Bir şey anladınız mı? Adam ek savunmasında söylediğini bire bir itiraf ediyor, mesajda zaten “Hayırcı” sözcüğü yok!.. Hiç utanıp sıkılması olmaması bir yana, idrak sorunu da ortada!..
Hani “akım derken b.kum” diyen tipler vardır ya, işte o misal!..

Özrü kabahatinden büyük!.. Yukarıdaki savunma faciasına bakınca, zekanın önemini vurgulayan bir hikaye geldi aklıma:
Hikaye bu ya, memleketin birinde, ülkenin Sultanı bir gün durup dururken Baş Vezirine buyurmuş:
-Bana öyle bir şey söyle ki özrün kabahatinden büyük olsun!..
Vezir afallamış tabii!...
YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunun adına iflas diyorlar!.. 19 Kasım 2019 | 1.091 Okunma İbiş Efendi yine sahnede!.. 16 Kasım 2019 | 797 Okunma Zevahir kurtuldu mu şimdi yani?.. 15 Kasım 2019 | 354 Okunma Omurga 14 Kasım 2019 | 432 Okunma Kabusa yolculuk!.. 13 Kasım 2019 | 412 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar