Binali Bey şeytana pabucunu ters giydirdi!..

İktidar partisinin Büyükçekmece’de seçmen avına çıktığı günlerdi… İlçe dışından takviye edilen güvenlik güçleri evleri dolaşıyor, aileleri çoluk çocuk sorguluyor, kaçak ya da hayali seçmen arıyordu!..

Mesela o ilçede oturan bir yurttaş, 40 yıllık eşinin eşi olduğunu, diğer bir yurttaşın 12 yaşındaki çocuğu da oy kullanmadığını, çünkü yaşı tutmadığını ispatlamak durumunda kalmışlardı!..
Ancak, bir türlü şöyle dişe dokunur bir sonuç elde edilememişti… İşte tam bu sıralarda sahneye Kadir Topbaş’ın istifa ettirilmesinin ardından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na atanan, Büyükçekmece Belediyesi Başkan adayı da olan Mevlüt Uysal çıktı ve şu kargaları bile kahkahaya boğan açıklamayı yaptı:
Büyükçekmece’de 3 bin 92 seçmene baktığımız zaman, diğer kaydı düşülen seçmenlerde soyadı ismi tarandığında AK Parti’ye oy verenler olduğu kolayca tespit edilen kişiler olduğunu görüyoruz!..
Türkçe felaketti ancak Mevlüt Uysal’ın ne demek istediği açıktı; seçmenlerin soy isimlerinden AKP’li olduklarını, kendilerine oy verecekleri sonucunu çıkarıyordu!.. Peki bu nasıl oluyordu? Akıllara ilk gelen tahmin edebileceğiniz gibi “Fişleme mi var” sorusu oldu… Başkan buna açıklama getirmek için epey kıvrandı, dil döktü ama olmadı!.. Zaten bir süre sonra da Büyükçekmece unutuldu gitti; AKP bu ilçede iddia ettiği “büyük hile, usulsüzlük, organize iş” iddialarına YSK’ya verdiği dilekçelerde ufacık yer bile vermedi!
Oyun tutmamıştı!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bunun adına iflas diyorlar!.. 19 Kasım 2019 | 1.039 Okunma İbiş Efendi yine sahnede!.. 16 Kasım 2019 | 777 Okunma Zevahir kurtuldu mu şimdi yani?.. 15 Kasım 2019 | 347 Okunma Omurga 14 Kasım 2019 | 422 Okunma Kabusa yolculuk!.. 13 Kasım 2019 | 401 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar