“Alçak, katil, cani, hırsız Türkler!..”

Bizim “En Büyük Türk Büyükleri”nin yere göğe koyamadığı, Kralı öldüğünde taziye için ülke genelinde 3 gün bayrakları yarıya indirttiği, Türkiye ziyaretlerinde uçağının kapısında karşıladığı Suudi Arabistan, Türkleri nasıl sevdiğini, nasıl büyük bir dost olduğunu bir kez daha gösterdi!..

Bu yeni “büyük dostluk” gösterisini dün Habertürk yazarı Murat Bardakçı’nın köşesinden öğrendim; Suudi gazeteci Muhammed Essai, “Seferberlik. Osmanlılar’ın Medine-i Münevvere’de İşledikleri Suçların Yüzüncü Yılı” isimli kitabında, Birinci Dünya Savaşı yıllarında Türklerin Medine ahalisine nasıl zulmettiği iftiralarını, Türk Milleti’ne karşı şu sözcükleri kullanarak yazdı:
Alçak, katil, cani, hırsız Türkler!..
Ne kadar dostane, ne denli incelikli sözcükler değil mi!.. Peki niçin böylesine ağır ve kin dolu saldırılar yapıyordu muhterem, ne yapmıştı Türkler?.. Öncelikle, İngilizlerin emrinde Hazreti Muhammed’in kabrinin bulunduğu Medine’ye saldıran Şerif Hüseyin’in isyancı eşkiyalarına karşı savaşan Fahrettin Paşa büyük suç işlemişti!.. Açlıkla savaşarak, çekirge yiyerek, Medine’yi ve Peygamberin kabrini talan etmelerine izin vermemişti!..

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İbiş vergisi!.. 21 Eylül 2019 | 512 Okunma Maklubeye kaşık sallayanlar!.. 20 Eylül 2019 | 1.610 Okunma Zenginin malı yoksulun ahı!.. 19 Eylül 2019 | 429 Okunma Payımıza düşecek olan... 18 Eylül 2019 | 472 Okunma Bir ayda 96 bin işsiz!.. 17 Eylül 2019 | 271 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar