ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Kaybedeceklerini biliyorlar çıldırıyorlar!..

Kader seçiminde son düzlüğe girdik… Ama ne giriş! onca tehdit, baskı, hakaret, ağız dolusu küfür yetmiyormuş gibi, son haftayı tam otomatik silahlarla açtı bir takım provokatörler! .

Ümit Zileli
Ümit Zileli Sözcü Gazetesi
19 Haziran 2018 | 8.8 K

Kader seçiminde son düzlüğe girdik…
Ama ne giriş! onca tehdit, baskı, hakaret, ağız dolusu küfür yetmiyormuş gibi, son haftayı tam otomatik silahlarla açtı bir takım provokatörler!.. Facebook’ta adını Yaşar Ali Kurtuluş olarak belirten herifin teki, nerede çekildiği belli olmayan bir düzine otomatik silah ve kurşunlarının görüntülerini paylaşıp altına da şöyle yazdı:
-Bunlar reisin emrini bekliyor!..
Nasıl buldunuz? provokasyonun hası değil mi!.. Devamı da var; bir başka herif soruyor.
Fiyat nedir ustam?
Otomatik silahların reklamını yapan trol artığı yanıtlıyor:
-Vakti gelince bedava!..
Artık modelini soranı mı ararsınız, “bana da bi tane” diyerek sipariş vereni mi ararsınız, gırla! Bir tanesi de telaşa düşmüş öğüt veriyor:
-Yok, kaldır abim bunu lütfen şimdi değil!..
Öbürü gayet rahat, aynı soyadını taşıdığı herifi yanıtlıyor:
-Vakti gelince abi!.
Açık açık savaş çığlığı atan, düpedüz tehdit savuran bu rezilliği gördüğümde aklıma Muharrem İnce’nin miting meydanlarında yaptığı şu uyarı geldi:
-7 Haziran-1 Kasım arasını unutmayalım, çok dikkatli olalım!..
Bir takım karanlık trollerin bu paylaşımları İnce’nin uyarısının “çok dikkate alınması gerektiğini” açıkça ortaya koyuyor…
İyi de en gereksiz yerlerde bile ortaya çıkmayı vazife edinen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bu işe ne diyor? İstihbarat ve güvenlik güçleri bu açık tehdit karşısında ne yapıyor? İşte bu konuda henüz bir şey duymadım…
“Atladım mı acaba?” diye baktım ancak bulamadım!.. Ancak Soylu, bu tehdit için değil ama CHP ile ilgili şöyle bir açıklama yaptı.
-CHP’nin tuzu kuru bir bölümü var. Mantar tabancası patlasa evlerinden 5 gün çıkmazlar!..
Bu açıklamayı okuyunca gerçekten utandım!.. “...

Devamını Oku