ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İkiyüzlülüğün saklanamayan fotoğrafı!..

ABD-İsrail işbirliği ile sahneye konulan Kudüs oyunu sonucunda Filistin’de yine bir vahşi insanlık suçu işlendi… ABD’nin, İsrail’in kuruluş yıldönümü olan 14 Mayıs’ta büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, İslam dünyasında büyük infiale neden oldu .

Ümit Zileli
Ümit Zileli Sözcü Gazetesi
17 Mayıs 2018 | 1.2 K

ABD-İsrail işbirliği ile sahneye konulan Kudüs oyunu sonucunda Filistin’de yine bir vahşi insanlık suçu işlendi…
ABD’nin, İsrail’in kuruluş yıldönümü olan 14 Mayıs’ta büyükelçiliğini Kudüs’e taşıması, İslam dünyasında büyük infiale neden oldu. Gazze’deki Müslümanlar da protesto için sınıra yürüyüşe geçti. İsrail ordusu bu sivil yürüyüşün üzerine keskin nişancıları, gaz bombaları ve füzelerle yanıt verdi. Sonuç tam bir katliamdı:
-Bebek, çocuk, kadın, yaşlı, genç 60’ın üzerinde insan yaşamını yitirdi, 3 binin üzerinde insan yaralandı!..
Bu, soykırım benzeri katliam tüm dünyada tepkiyle karşılandı. Örneğin Belçika büyükelçisini geri çekti. Bir çok ülkede protesto gösterileri yapıldı.. Türkiye’de de yediden yetmişe bir çok yurttaş sokağa çıktı, bu barbarlık mahkum edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan resmi ziyaret için gittiği İngiltere’den bu zalimce katliamı soykırım, İsrail’i ise “terörist devlet” ilan etti.. İktidardan da son derece sert açıklamalar yapıldı… Türkiye’de 3 günlük yas ilan edildi…
Muhalefet de İsrail’i lanetleyen açıklamalar yaptı… Hatta CHP İsrail’den 20 milyon dolar alarak yapılan Mavi Marmara Anlaşması’nın iptali için önerge verdi. Ne olmasını beklerdiniz? Sadece o değil tüm ticari ve askeri anlaşmalar için iktidar partisinin ayrı bir önergeyle öne çıkmasını değil mi? Çok yanıldınız:
-Muhalefetin önergesi AKP oylarıyla reddedildi!..

“One minute” bahane ticaret şahane!.. İktidarın bu ikiyüzlü politikası bir kez daha belgelenince tee 2009’daki ünlü “One minute” olayından bugüne Türkiye İsrail arasında ticaretin nasıl yüzde 249 arttığına ilişkin belgeler de ortaya dökülüverdi, iyi mi!..
CHP’li Umut Oran, Cumhurbaşkanı ve iktidar cenahının İsrail’e karşı her sert çıkışında, ticari ilişkilerin arka planda katlanarak arttığını belgeleriyle ortaya koydu!. Gelin birlikte inceleyelim:
-Türkiye ile İ... Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER