ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Haddi bildirilecek adam!..

Barış Atay genç bir oyuncu… Hiç karşılaşmadım, çok isterdim ama hiç tanışmadım… Ancak şöhretli bir oyuncu olmanın yanı sıra, vicdanlı, mert, gözünü budaktan, sözünü dudaktan sakınmayan bir yurttaş olduğunu, Yeni Türkiye’de “aman bana ne ben oyunumu oynarım, dizimi çeker, paraları istiflerim” kaypaklığına kaçmadan hatta elindekileri kaybetmek pahasına haksızlıklara, baskılara, merhametsizliklere karşı çıktığını biliyorum… Bu genç adam, Soma vahşetinin 4 .

Ümit Zileli
Ümit Zileli Sözcü Gazetesi
16 Mayıs 2018 | 6.6 K

Barış Atay genç bir oyuncu…
Hiç karşılaşmadım, çok isterdim ama hiç tanışmadım… Ancak şöhretli bir oyuncu olmanın yanı sıra, vicdanlı, mert, gözünü budaktan, sözünü dudaktan sakınmayan bir yurttaş olduğunu, Yeni Türkiye’de “aman bana ne ben oyunumu oynarım, dizimi çeker, paraları istiflerim” kaypaklığına kaçmadan hatta elindekileri kaybetmek pahasına haksızlıklara, baskılara, merhametsizliklere karşı çıktığını biliyorum…
Bu genç adam, Soma vahşetinin 4. yıldönümünde anaların, çocukların döktüğü gözyaşlarına, adaletin bir türlü yerini bulmayışına üzülüp, madenci yakınını tekmeleyen Başbakanlık müşavirinin, seçim öncesi büyük bir ikiyüzlülükle dilediği “sözde özürden” tiksinip şöyle bir mesaj paylaşmış sosyal medyada:
-Hepiniz ağlayacak, özür dileyeceksiniz. O gün geldiğinde; affedeni, acıyanı, yargılamaktan vazgeçeni de unutmayacağız! Yok öyle “torunlarla emeklilik, hepimiz kardeşiz, kavga istemiyoruz” falan. Her şey yeni başlıyor. Bu ülkeye, insanına yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz!
Ahmet Hakan, Hürriyet Gazetesi’ndeki köşesinde Barış Atay’a ve attığı mesaja deyim yerindeyse ateş püskürdü!.. Ne ilkelliğini bıraktı, ne kıymetten yoksunluğunu… Hızını alamadı, şu satırları karaladı:
-Bu adam bir zihniyeti temsil ediyor! Bu zamana kadar yakındığımız ne varsa, illallah ettiğimiz ne varsa, “bitsin” dediğimiz ne varsa… Hepsini sırtlanmış ve karşımıza çıkmış!
Neymiş peki bu genç oyuncunun sırtlandığı? Ona da yanıtı şu muhteremin:
-Rövanş peşinde koşanların, kavga isteyenlerin, huzursuzluk ve kargaşa rüyaları görenlerin bir temsilcisi!..

YAPANIN YANINA KÂR KALMASINI ALKIŞLAMAK MIDIR KARDEŞLİK?! Bununla da yetinmedi muhterem…
“Adamın (Barış’ın) şahıs olarak tabii ki hiçbir önemi yok ama onun şahsında bu ilkel zihniyete haddini bildirmek şart!” t... Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER