ÇOK OKUNAN YAZARLAR

Sonunda gidiyor ama Rodos’a değil!..

Kartvizitinde “Yazar, akademisyen, Siyasi aktivist” yazıyor… Hakkında çok şey yazılabilir, söylenebilir ancak ben AKP’li yılların önde gelen destekçilerinden, daha sonra “yanıldım-kandırıldım” diyen Murat Belge’yi yazmaya karar verdim! .

Ümit Zileli
Ümit Zileli Sözcü Gazetesi
14 Şubat 2018 | 471

Kartvizitinde “Yazar, akademisyen, Siyasi aktivist” yazıyor…
Hakkında çok şey yazılabilir, söylenebilir ancak ben AKP’li yılların önde gelen destekçilerinden, daha sonra “yanıldım-kandırıldım” diyen Murat Belge’yi yazmaya karar verdim!..
Niçin böyle bir karar verdim diye soracak olursanız; AKP iktidarının 2002’den 2012’lere kadar en önemli destekçisi olan “liberal muhteremler” hakkında, AKP eski İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu’nun , 2013 yılında söylediği şu sözleri anımsatmak isterim:
-10 yıllık iktidar dönemimizde şu ya da bu şekilde bizimle Paydaş olanlar, gelecek 10 yılda bizimle paydaş olmayacaklar!.. Onlar şu ya da bu şekilde her ne kadar bizi hazmedemeseler de; diyelim ki liberal kesimle, bu süreçte bir şekilde paydaş oldular. Ancak gelecek inşa dönemidir. İnşa dönemi onların arzu ettiği gibi olmayacak. Dolayısıyla o paydaşlar bizimle beraber olmayacaklar… Yarın bizim karşımızda olan güçlerle bu sefer paydaş olacaklar!..
Ne kadar aşağılayıcı değil mi?!. Bu konuşma, iktidarı başından o tarihlere kadar cansiperane savunan, iktidar sahiplerini “en büyük demokrat”, Türkiye’yi Avrupa Birliğine sokacak, demokrasiyi tüm kurumlarıyla oluşturacak hükümet diye pohpohladıkları AKP iktidarının “Paydaş” olarak nitelediği “Liberal-eski solcu” kesimi tarihin çöp tenekesine atışının miladıydı!..
Murat Belge ise bu kesimin önde gelen “entelektüel” kalem sahiplerinden biriydi… 10 yıllık süreçte AKP iktidarına elinden gelen her türlü desteği verdi… O kadar ki; “Yahu bu adamlar demokrat filan değil, AB filan yalnızca araç, şeriata doğru yol çiziyorlar” diyenlere verdiği şu yanıt hiç unutulmayacaktı:
-Ben de o zaman Rodos’a yerleşirim!..

The Taraf’ın muteber yazarı!.. Taraf Gazetesi 15 Kasım 2007’de, Ergenekon kumpasının başlamasından hemen önc... Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER