ÇOK OKUNAN YAZARLAR

İğrenç medya!..

Bilin bakalım hangi medyadan söz ediyorum? .

Ümit Zileli
Ümit Zileli Sözcü Gazetesi
13 Ekim 2017 | 965

Bilin bakalım hangi medyadan söz ediyorum?..
Hayret, nasıl da bildiniz; tabii ki Amerikan medyasından!.. Ancak başlıktaki sözler bana ait değil, ABD Başkanı Donald Trump tarafından daha dün söylendi… Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau’yu Beyaz Saray’da kabulünde, bazı medya kuruluşlarından söz ederek aynen şöyle dedi:
-Dürüstçe söylemek gerekirse medyanın her istediğini yazabiliyor olması iğrenç bir şey!..
Medyanın “her istediğini mi”, “birilerinin istediğini mi”, “yalnızca istenilenleri mi” yazması gerektiği ezelden bu yana tartışılan bir konu; ancak demokratik rejimlerde değil!.. Böyle bir tartışma ancak demokrasiden hazzetmeyen bir liderin ağzına yakışır!..
Aslına bakarsanız Trump’ın medya ile arası işadamlığından bu yana pek parlak bir çizgi izlemedi… Seçim kampanyası sırasında da medyanın ve sanat dünyasının büyük çoğunluğu da Trump’ı yerden yere vurdu… O da Başkan seçildikten sonra, özellikle medya ile bırakın ılımlı bir ilişki kurmayı, tam tersine olabildiğince aşağılamayı, düşmanca davranmayı adeta en önemli görevi olarak benimsedi!.. Tabii ırkçı, Ku Klux Klan’cı, popülist medya yani “yandaşlar” değildi hedefindeki gazete ve televizyonlar…
-Eleştiren, uyaran, yanlışları yazan, söyleyen medya idi!..

Trump’ın nükleer kondisyon şehveti!.. Trump’ın hedefinde bu kez Amerikan NBC kanalı vardı…
Bu kanalda temmuz ayında yer alan bir haberde şu iddia ortaya atılmıştı:
-Pentagon’daki bir toplantıda Başkan Trump, ABD’nin bugünkünden 10 kat daha fazla nükleer silaha sahip olması gerektiğini söyledi!..
Önce Savunma Bakanı James Mattis, ardından da Trump bu iddiayı kesin dille yalanladı. Hatta Trump daha da ileri giderek aslında ne söylediğini şöyle anlattı:
Asla nükleer silahların sayısının artırılmasını tartışmadım. Sadece bu... Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER