‘Dünyanın en kötü insanı!’

Hürriyet Gazetesi Yazarı Uğur Vardan'ın bugünkü (05.11.2022)''‘Dünyanın en kötü insanı!’'' başlıklı yazısı.

‘İlgi Manyağı’, narsist eğilimlere sahip ‘arızalı’ bir genç kadın olan Signe’nin öyküsünden kesitler aktarırken bu çağın insan tipolojisini de kara komedi çizgileri içinde tasvir ediyor. Norveçli yönetmen Kristoffer Borgli’nin imzasını taşıyan yapımda Signe’nin hastalığı ruhsaldan fiziksele dönüşüyor. Odak noktası olmak için her türlü çabasını ve giderek azıtan kötülüğünün portresini izliyoruz.

Çağdaş sanatçı erkek arkadaşı Thomas, prestijli bir galeride ilk sergisini açmanın gururunu yaşarken bir kafede çalışan Signe de ilgi çekebileceği yeni alanlar yaratmanın derdindedir. Genç kadın sürekli her ortamda merkezde yer almak, dikkat çekmek, ön plana çıkmakla meşguldür. Bu hedefini gerçekleştirmek için her fırsattan yararlanır, olmadı kendi fırsatlar yaratır. Nihayetinde internette gördüğü Rus malı bir ilacın peşine düşer, eski ‘torbacısı’ vasıtasıyla amacına ulaşır ve aldığı çok sayıda hapla kısa sürede hastanelik olur. Bu, onun için yeni bir ilgi zirvesidir... Teşhisi konulamayan bu rahatsızlık gündelik ritmini bozarken Signe bu durumu da fırsata çevirir. Gazeteci arkadaşı vasıtasıyla basında yer alır ve kendinden söz ettirir.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fırtınadan kaçarken korsanlara tutulmak 28 Ocak 2023 | 201 Okunma Akademi gişeye yeniden göz kırptı 26 Ocak 2023 | 258 Okunma Hollywood ‘sesini’ bulurken 21 Ocak 2023 | 25 Okunma Düşünün, Antalya’da hırçın bir Britanyalı! 14 Ocak 2023 | 83 Okunma ‘Unutulmayan rüyalar’ üzerine... 07 Ocak 2023 | 35 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar